Bütünleşik Dijital Pazarlama Nedir?

Bütünleşik Dijital Pazarlama Nedir?


Dijitalpazarlama yapmak istiyor ancak cesaret edemiyor musunuz? Bu durumda yeterli bilginiz olmayabilir. Endişelenmenize gerek yok. Bugün sizlerle bütünleşik dijital pazarlama hakkında konuşacağız. İlk adımda bütünleşik dijital pazarlamanın ne olduğunu öğrenelim.  İnternet teknolojilerinin gelişmiş olması pazarlama faaliyetlerinin de dijitalleşmesine neden oluyor. Bu durum geleneksel pazarlamanın değerinin düşmesini sağlar. İnsanların sisteme ayak uydurmaması ise kazanç kaybını meydana getirebilir. Bütünleşik dijitalpazarlama ise dijital pazarlama taktiklerini temel alır. Pazarlama adımlarını bir bütün haline getirir. Bu bütünlük iletişimi, markayı ve pazarlama taktiğini kapsar. Bu durumda potansiyel müşterilere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Geleneksel pazarlamanın pek çok kolu vardır. Radyo, gazete, televizyon bu kollara örnek olabilir. Yayın araçları ile yapılan geleneksel pazarlama bütünlüğü sağlayamaz. İnternet teknolojisi ise bütünleşmiş bir pazarlamayı olağan kılar. Kısa süre içerisinde internet aracılığıyla potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Marka, müşteri iletişimi bütünleşik dijital pazarlama taktikleri ile sağlanır. Bu kısımda soru işaretlerinizi giderdiğimizi düşünüyorum. İkinci adımda ise bütünleşik dijital pazarlamanın neden tercih edilmesi gerektiğini inceleyeceğiz.

 

Neden Bütünleşik Dijital Pazarlama?

Yazımızın bu kısmında bütünleşikdijitalpazarlamanın avantajları hakkında konuşmaya başlayalım. Pek çok insan gelenekselliğe alışmıştır. Fakat dünya her geçen gün değişiyor. Bu değişime ayak uydurmamak ise çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Özellikle iş insanlarının gelenekselliğe bağlılığı maddi kayıpları meydana getiriyor. Bu durumda geleneksel pazarlamanın geride kaldığını görmek mümkündür. Artık kişiler görerek alışveriş gerçekleştirmiyor. Hizmet her ne olursa olsun kapıya kadar gelebiliyor. Bu zamanda bir tezgâh açmak ve müşteriyi beklemek zaman ve maddi kayıpların habercisi diyebiliriz. Bütünleşik dijital pazarlama ise bu sorunların ortadan kalkmasını sağlıyor. Gelenekselliğin getirdiği olası olumsuzluklardan bahsettik. Şimdi neden bütünleşik dijital pazarlama? Sorunuzun cevabına gelebiliriz.

 

Zaman kaybı yok

Nasıl zaman kaybı yok? Dediğinizi duyar gibiyim. Evet, bütünleşik dijital pazarlama içerisinde zaman kaybı yok. Tüm faktörlerin dijital olması 360 derece bütünlüğü sağlar. Bu durumda marka, iletişim, pazarlama faktörleri de dijitalleşir. Potansiyel müşterilerinizle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Ürünler talebe göre şekillenir. Arz-talep ilişkisini kolaylıkla kurmanız sağlanır. Bu şekilde zaman kaybını ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Ürün sorunlarıyla uğraşmazsınız

Ürünler her zaman istediğiniz gibi olamayabilir. Bu durumda geleneksel pazarlama sizlerin insanlarla yüz yüze gelmenize sebep olur. Bütünleşik dijital pazarlama ise yüz yüzeliği ve yüzeyliği ortadan kaldırır. Ürün kontrolünü sağlar. Bunun yanı sıra olası olumsuzluklarda nasıl bir yol izlenmesi gerektiği bellidir. Bunu hem müşterileriniz hem de siz bilebilirsiniz.

 

Gereksiz ürün üretimine engel olur

Gereksiz ürün üretimi nedir? En başta bu sorunun cevabını bilmeniz gerekiyor. Piyasada pek çok ürün mevcut. Sizin elinizde de sunduğunuz hizmete uygun ürünler olabilir. Ancak bir ürünün üretiminin mantıklı olması son derece önemlidir. Kazanç sağlanamayacak olan ürün üretilmemelidir. Büyük firmalarda ürünün talep bilgisi zararı engeller. Bütünleşik dijital pazarlama ürün talebinin grafiğini oluşturur. Bu durumda zarar oranı düşer. Potansiyel müşterinizin hangi ürünü istediğini öğrenebilirsiniz.

 

Bölgeselliği engeller

Geleneksel pazarlamada ürünün çeşitli bölgelere yayılması zordur. Bu durum bazı markaların bölgesel kalmasına sebep olur. Bölgesellik çoğu zaman dezavantajdır. Kişiler markanızı bilmemesi sebebiyle alışveriş gerçekleştirmezler. Bu durumda bütünleşik dijitalpazarlama size avantaj sağlar. Marka adınızı dijitalmarketing ile duyurabilirsiniz. Müşterilerinizde artış meydana gelir. Bu durum marka değerinizi ve kazancınızı olumlu etkiler.

 

Stratejiktir

Geleneksel pazarlama stratejileri dijital değildir. Bu sebeple yanılmalardan dolayı zarar edebilirsiniz. Öngörülemeyen durumlar risk doğurabilir. Bütünleşik dijital pazarlama ise stratejiktir. Ne kadar talep varsa o kadar hizmet vardır. Bu şekilde gereksiz efor harcamayı durdurabilirsiniz. 

 

Online Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi?

Bütünleşik dijital pazarlama hakkında pek çok bilgi edindik. Yazımızın bu kısmında ise dijital pazarlamanın nasıl gerçekleştirileceğinden bahsedeceğiz. Dijitalpazarlama için bir dijitalpazarlamauzmanı gerekir. Her alan içerisinde profesyonelliği barındırır. Bu sebeple maddi kayıplar yaşanmaması adına dijital pazarlama eğitimi alınması önerilmektedir. Online bütünleşik dijital pazarlamaeğitimi nedir? Sorusuna gelelim.  

Dijital pazarlama gerçekleştirmek isteyenler için oluşturulmuş bir eğitim programıdır. Bilinçsiz bir şekilde pazarlama yapamazsınız. Bu sebeple eğitim almanız gerekebilir. Endişelenmeyin, profesyonel dijitalpazarlamauzmanı olabilirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü, bu aşamada sizlere eğitim veriyor. Online olarak verilen eğitim ile pazarlama stratejilerini öğrenmeniz mümkün. Marka değerinizi yükseltebilirsiniz. Bölgesellikten kurtulabilirsiniz. Tüm bunları bir eğitim ile sağlamak mümkün. BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformu amacınızı gerçekleştirmenizi sağlar. Eğitimlere katılmak için ekstra zaman harcamanıza gerek yok. Belirli saatler içerisine sıkıştırılmış bir eğitimden söz etmiyoruz. Esnek saatlerde eğitiminizi alabilirsiniz.

 

Bütünleşik Dijital Pazarlama Sertifika Programı

Sertifikaların son dönemde öneminin arttığını herkes biliyor. Eğitim aldığınızın bir nevi kanıtıdır. Aynı zamanda profesyonelliğinizi işverenlere göstermenin de bir yoludur. Sertifika sahibi olmanızın pek çok faydası olduğundan bahsedebiliriz. Bütünleşik dijital pazarlama eğitimi birden fazla dersten oluşan bir eğitimdir. Bu eğitimi bitirdiğinizde sertifika sahibi olursunuz. Sertifika ne işime yarar diye düşünmeyin. Hayat boyu pek çok alanda işiniz yarayacaktır. Eğitim sonunda eğitimi başarı ile tamamladığınızı gösterir. Aynı zamanda böyle bir eğitime zaman ayırmış olmanızın pozitif dönüşleri ile karşılaşırsınız. Belirli bir süreyi kapsar. Bu eğitim sonucunda iş hayatınıza yön verebilirsiniz. Sertifikanız ile çeşitli kurumlarda çalışabilirsiniz. Nasıl olacak? Dediğinizi şimdiden duyuyorum. Endişelenmenize gerek yok. Pek çok firma sertifikanın önemini biliyor. Bu sebeple CV içerisinde yer vereceğiniz sertifikalarınızın olumlu dönüşlerini alabilirsiniz.

Dijitalpazarlamaeğitimi tamamlandıktan sonra sertifikanızı talep edebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta içerisinde sertifikanız elinize ulaşacaktır. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken birkaç şey kalıyor. Eğitimlere devam etmek. Her geçen gün geliştiğinizi görmek. Bu şekilde hayat boyu başarıyı elde edebilirsiniz. Sertifikalarınız ise başarılarınızın somut bir örneği olacaktır.

 

Bütünleşik Dijital Pazarlama Ders İçerikleri

Bütünleşik dijital pazarlama eğitimi içerisinde pek çok konuya değinilmektedir. En ince ayrıntısına kadar tüm stratejileri öğretmek hedeflenir. Bu durumda kurs içeriğinin oldukça kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz. Bütünleşik dijital pazarlama eğitimi;

 • SEO Nedir? SEO'nun Tarihçesi,
 • Arama Motorları Nasıl Çalışır?
 • SEM nedir? Sem ile SEO Arasındaki Farklar Nelerdir?
 • Anahtar Kelime Arama Sorgusu Nedir?
 • Tıklanma Oranı Nedir?
 • SEO'nun Kısımları- SEO Çalışmaları Kaça Ayrılır?
 • Arama Motoru Sıralama Faktörleri- Sıralama Algoritmaları,
 • Google Kalite Yönergeleri- White Hat vs. Black Hat SEO,
 • SEO Uzmanı Ajansıyla Çalışmam Şart mı?

Başta olmak üzere pek çok konuyu kapsamaktadır. Bu konuların her biri önemlidir. Profesyonel dijitalpazarlamauzmanı olmak istiyorsanız eğitimi tamamlamanız gerekir.

BoğaziçiEnstitüsü, sizlere pek çok alanda eğitim sunuyor. Online eğitim ile kısa süre içerisinde sertifika sahibi olmanız mümkün. Enstitü, eğitiminiz boyunca sizlere rehberlik eder. Bu sebeple eğitim süresince herhangi bir olası olumsuzlukla karşılaşmanız mümkün değildir. Sizler de dijital pazarlamanın avantajlarından yararlanmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz.Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi için inceleme yapabilirsiniz. İlgi duyabileceğiniz diğer eğitimlerin bir listesini iletiyoruz.

Bu eğitimler başta olmak üzere pek çok eğitimi Boğaziçi Enstitüsü aracılığı ve ayrıcalığıyla alabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?