Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-25T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
2021 Yılında Para Kazandıran Sertifikalar

2021 Yılında Para Kazandıran Sertifikalar


Üniversite programları, yüksek maaşlı iş bulma imkânlarınızı artırmak için size ciddi anlamda fayda sağlar. Bu doğru. Ancak ülkemizde bu programların çoğunun taban puanı son derece yüksek olmakla beraber eğitim ücretide oldukça maliyetlidir. Taban puanı ve eğitim ücreti konusunu aştınız diyelim. Bu defa önünüze tamamlanması yıllar alacak bir eğitim süreci çıkacak.  

Eğer lise öğrenimini yeni bitirmiş üniversite hayali olan bir gençseniz bu sizin için sorun değil. Ancak yıllar önce iş hayatına atılmış 30 – 55 yaş arasında çoluk çocuk sahibi bir çalışan için yeniden üniversite eğitimi almak her açıdan son derece zor gelecektir. Bu aşamada gelir seviyesi yüksek yeni nesil meslekler edinme konusunda sizin için herşeyin bittiğini artık zamanın çoktan geçtiğini düşünebilirsiniz. Ancak yanılırsınız. Zira dijital teknolojinin zirve yaptığı bir zaman dilimindeyiz. Hiçbir şey için geç değil. Kaliteli bir eğitim için bile.

 

Uzaktan Eğitim Modeli Şimdi Daha Popüler

Neden kaliteli eğitim için bile geç değil? Çünkü Uzaktan Eğitim Modeli gibi teknolojik bir imkân var hayatımızda. Uzaktan eğitimin bu derece popüler olmasının sebebi ne? Çok basit. Siz ona değil o size uyum sağladığı için. Yüzyüze eğitimde siz uyum sağlamak durumundasınız. Derslerin belirli saatleri vardır. O saatte eğitim verilen mekanda olmazsanız dersi kaçırırsınız. Çalışıyorsanız başka türlü zorluklar yakalar. Bunun gibi bir dizi problem her zaman söz konusu olur. Ancak uzaktan eğitimde bu zorluklar yok.   

Dikkat edin örneğin pandemi sürecinde son zamanlarda her yer kapalı olmasına rağmen uzaktan eğitimde hiçbir kesinti olmaz. Hatta mevcut işinizde çalışmaya devam ederken aynı zamanda Sertifika Programları için katılım yapabilirsiniz. Nasıl katılım sağlayabilirsiniz? Uzaktan Eğitim Kurumları vasıtası ile elbette. Zira Uzaktan Eğitim Kurumu Sertifika Programları aslında bu tip üniversite eğitimlerine karşı çok başarılı birer alternatiftir. Üstelik üniversitelerin yüzyüze eğitim modeline oranla çok daha fazla artıları olan bir sistemden bahsediyoruz. Uzaktan eğitim modelinin öne çıkan iki faydasını yazalım. Konuyu anlamak için yeterli olacaktır.

 

Uzaktan Eğitim Modelinin Öne Çıkan 2 Faydası

1 – Örneğin şu an üniversiteler kapalı. Ancak Uzaktan Eğitim metodunda her şey dijital olarak internetten devam ettiği için kapalılık yok.  Evinizin konforundan hiç ayrılmadan eğitiminizi tamamlayıp sertifikanızı alabilirsiniz.

2 – Üniversiteler açık olsa bile yol parası, dışarıda geçirilecek sürede yeme-içme, eğitim materyali masrafları gibi bir dizi harcamanız olacak. Ancak uzaktan eğitim metodunda bütün bu masraflarda yok. Sadece internet bağlantılı bir bilgisayar sizin için yeterli.

 

Neden Sertifika Almalısınız?

Uzaktan Eğitim metodu ile herhangi bir eğitim programına katılıp sertifika almanın birçok faydası var. Örneğin mevcut işiniz sizi tatmin noktasında yetersiz kalıyorsa farklı bir alanda alacağınız bir sertifika ile yepyeni bir meslek öğrenecek, yeteneklerinizi artıracak ve iş hayatında öne çıkabileceksiniz. Mesela, katılacağınız bir Sosyal Medya Sertifika Programı sonrası alacağınız Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası sosyal medya sektörüne giriş için gerekli olan yetkinlik ve becerileri kazanmanıza ve bunları üst düzey seviyede geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Aldığınız her bir sertifika sizin belirli bir alanda beceri kazanıp uzmanlaştığınızı gösterir. CV nize eklediğinizde yapacağınız her iş başvurusunda bir adım ileride olursunuz. Dahası tek bir sektörle sınırlı kalmaz birden fazla sektörde iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Birkaç ay gibi kısa bir sürede en az iki sertifika sahibi olmanız mümkün. Üstelik uzman seviyede. Sertifika Programları, tamamen yabancı olduğunuz herhangi bir yeni nesil mesleği öğrenme konusunda size üst düzey destek sunar. Örneğin Sosyal Medya Uzmanlığı yada SEO Uzmanlığı veya Dijital Pazarlama Uzmanı gibi.  Bu programlar, kariyerlerine yeni başlayanların yanı sıra, yılların deneyimine sahip olan ancak bilgi seviyelerini geliştirmek isteyen yada orta yaşta yepyeni bir alanda kariyer değişikliği arayan kişiler için de son derece faydalıdır.

Örneğin daha fazla gelir elde etmek amacıyla iş değiştirmek isteyebilir ya da özellikle coronavirüs pandemisi sürecinde işsiz kalmış olabilirsiniz. Sebep her ne olursa olsun 2021 yılına kariyerinizi daha üst seviyeden devam ettirmek için ideal bir sertifika programı bulmak ve her açıdan başarılı bir kariyer yolculuğuna başlamak son derece iyi fikir. Biz bu açıdan önümüzdeki 2021 Yılında Para Kazandıran Sertifikalar konusunda birkaç öneride bulunarak size destek olmayı amaçlıyoruz.  Birlikte inceleyelim;

 

2021 Yılında Para Kazandıran Sertifikalar

 

1 - Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası

Bilindik klasik pazarlama metodları zaten geçerliliğini yitirmiş durumdaydı. Ancak bu süreç 2020 yılında adeta zirve yaptı ve dünya süratle dijitalleşmeye doğru yöneldi. Eğitim, yemek, teknik servisler, sağlık ve daha fazlası. Kısaca hemen hemen herşey. Herşeyin evden yönetildiği yeni dönemde geleneksel pazarlama kavramına artık yer yok gibi. Dolayısıyla pazarlama faaliyetlerinin başarılı olması için dijital dünyaya eskisinden daha fazla önem vermek gerekiyor. Şimdi şirketler her zamandakinden daha çok Dijital Pazarlama Uzmanı arıyor.

Uzaktan Eğitim metodu ile profesyonel anlamda bir Dijital Pazarlama Eğitimi alabilirsiniz. Üstelik evinizinden çıkmadan oldukça rahat ve esnek bir zaman dilimi içinde.  Eğitim sonrası alacağınız ve keyifle CV ‘nize ekleyebileceğiniz Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası hayatınızın köklü olarak değişmesine vesile olabilir. Büyük bir firmada çok iyi bir maaşla Dijital Pazarlama Uzmanı olarak işe başlayabilir yada home ofis çalışma sistemiyle bizzat kendi işletmenizi oluşturabilirsiniz. Her iki durumda da kazançlısınız.

 

2 - Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası

Sosyal medya tam anlamıyla hedefe yönelik strateji belirlemeye ve son derece etkili sonuçlar almaya imkân tanır. Herşeyi ölçebilirsiniz. Dahası sosyal medyayı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.  Özellikle son zamanlarda bütün markalardan sonra küüçük büyük bütün işletmelerde bu gerçeği farketmeye başladı. Dolayısı ile personel alımlarında sosyal medya kullanımı daha iyi olanlar, sosyal medyada güncel olanlar öncelikli olarak tercih ediliyor.

Profesyonel eğitmenlerden alacağınız Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi size sektörün kapılarını açacak bir anahtar niteliğinde. CV'nizi süsleyecek Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası ise tercih edilen personel olmanızı sağlayacak. Yeni dönemde şirket  bünyesine bir sosyal medya uzmanını dahil etmek isteyen şirketlerde artık söz konusu. Dolayısıyla hızlı bir kariyer yolculuğu sizi oldukça şaşırtıp sevindirecektir.

 

3 - Liderlik Eğitimi Sertifikası

Şu bilinen bir gerçek, şirketlerin sürdürülebilir büyüme elde etmesi ve güçlü bir yapıda olması için başarılı bir liderin yönetimi şart. Özellikle günümüzde adeta ışık hızında değişimlerin yaşanması, buna bağlı olarak rekabetlerin daha yüksek seviyelere çıkması lidere olan ihtiyacı çok daha fazla artırmıştır. Böyle bir durumda sizin Liderlik Eğitimi Sertifikası sahibi olduğunuzu düşünün.  Aranan yönetici olacak, gerek prestij gerekse üst düzey gelir modeli konusunda çok iyi bir seviyeye yükselecektiniz. Bunun için takibi geç değil.  

 

4 - İnsan Kaynakları Eğitimi  Sertifikası

Kuşkusuz şirket yönetiminin en önemli unsuru İnsan Kaynakları birimidir. Bu gerçeği hiçbir şirket göz ardı edemez. Zira personelin başarılı bir şekilde temin edilmesi, uygun birime yönlendirilip profesyonel olarak yönetilmesi şirket içi ilişkilerin verimli olarak geliştirilmesi tüm şirketler için önemli. Burada oluşacak bir eksiklik şirketin kapanmasına kadar gidecek domino taşı etkisi oluşturacaktır. Bu kritik önemin farkında olan  şirketler artık özel olarak insan kaynakları birimleri oluşturup başına profesyonel bir insan kaynakları uzmanı getiriyor.

Herşey ortada. Özellikle 2021 yılı için bu ihtiyaç daha fazla. Üstelik maaş durumu çok iyi seviyede. 6000 – 10.000 TL aralığındaki bir maaşla işe başlamak mümkün. Sonrası tabiki kıdem artışı ve yükseliş. Kariyerinizi bu yönde ilerletmek için İnsan Kaynakları Eğitimi alabilir, CV ‘nize bir İnsan Kaynakları Sertifikası ekleyerek dikkat çekici bir kariyer hedefi planlayabilirsiniz.

 

5 - Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi Sertifikası

2020 öncesinde fiziki satışlarla birlikte at başı devam eden online satışlar bu gün itibariyle yerini tamamen internet üzerinden online satışlara bıraktı. Özellikle coronavirüs kaynaklı kısıtlamalar bunun en bariz örneği.  Bütün işletmeler kapalı ancak. Sadece online siparişler alınabilecek.  Artık insanlar domates, salça, havuç gibi market ürünleri için bile online alışverişi tercih ediyor.

Sıradışı bir zamanda yaşıyoruz.  Bütün bunlar çok ciddi gelişmeler. Büyük markalar bu gelişmelere süratle uyum sağlamanın önemini biliyor. Dolayısıyla satış sürecini profesyonel olarak yürütecek ancak bu işlemleri online olarak internetten yapacak satış ve pazarlama  uzmanlarını şirket bünyesine dahil ediyor.

Başarılı bir kariyer yolculuğu için Satış Teknikleri ve Pazarlama Eğitimi oldukça ideal bir seçim olacak. CV'nize ekleyeceğiniz Satış Teknikleri ve Pazarlama Uzmanlılığı Sertifikası iş başvurularınızda dikkatleri size yönlendirecektir. Tüm odak noktası online web dünyası oluşturan bu alanı asla göz ardı etmeyin Zira 2021 yılında şimdikinden daha fazla tercih ediliyor olacak.

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?