online-egitimler-bogazici-enstitusu
Wordpress Nasıl Kullanılır? Eğitimi Nedir?

Wordpress Nasıl Kullanılır? Eğitimi Nedir?


İnternette kişisel yayının vazgeçilmezleri olarak bilinen WordPress, PHP ve MySQL tabanlı olarak çalışır. CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi) olan WordPress, makale yazma, düzenleme ve blog sistemi olarak sistemi olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. 

Temalar vasıtasıyla çevrimiçi platformlara dönüştürülen WordPress, Google tarafından en hızlı indekslenen yazılım olmakla birlikte, zaman içerisinde en fazla kullanıcıya ulaşan panel olmuştur. 

Açık kaynak yazılımına destek veren ve sürekli bir aktif olarak geliştirilen bir topluluk tarafından geliştirilen WordPress, 2001 yılından bu yana eklentiler vasıtasıyla yenilenmeye de devam etmektedir. 

Tasarımsal ve işlevsel olarak kullanıcıların en fazla tercih ettiği WordPress, en büyük internet devrimlerinden birisi olarak da anılmaktadır. 

WORDPRESS NASIL KULLANILIR?

 Bir web sayfasının kontrol edilmesinde ihtiyaç duyulan özelliklerin birçoğunu bünyesinde barındıran WordPress, “wp-admin” uzantısında yer alan kullanıcı adı ve şifre ile hem kullanışlı hem de fonksiyonel bir panele giriş yapmanızı sağlamaktadır. 

İçerik yazım sekmesinde kişisel video, galeri, ses dosyası, alıntı ya da manşet oluşturmanıza imkân tanıyan WordPress, içerik yazarken oluşturmak istediğiniz paragrafları bloklar halinde listelemenize de yardımcı olmaktadır. 

Yerleşim öğelerini dilediğinizce şekillendirmenizde kolaylık sağlayan WordPress, kodlar ve HTML temelli biçimlendirmelerinizde de yardımcı olmaktadır. 

Twitter, Spotify, Flickr, Vimeo, Dailymotion, Meetup, Reddit, Tumblr başta olmak üzere hemen hemen tüm sosyal medya mecralarını içeriklerinizde kullanmanıza olanak sağlayan WordPress, oluşturduğunuz kategorilerde dilediğinizce üretmenize olanak tanımaktadır. 

İçeriklerinizi uzun süreli kurmanıza yardımcı olan WordPress, günlük üretime vakit bulamadığınızda uzun vadede sayfanızın aktif kalması için içeriklerinizi ileri tarihlere kurmanıza yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda birden fazla editörün içeriklerinin kontrol edilerek yayınlanmasına olanak tanıyan WordPress, önizleme seçeneği de sunmaktadır. 

Görsel kütüphanesi ile dilediğiniz içeriklere yüksek çözünürlüklü fotoğraflar eklemenizi sağlayan Wordpress, Google’da görülmesini istediğiniz özet eklemenizi de mümkün kılmaktadır. 

Etiketler aracılığıyla Google’da üst sıralara çıkmanızı kolaylaştıran WordPress, içeriklerinize SEO yapabilmenizi sağlayan eklentileri ile sayfanızı ve içeriklerinizi duyurmanızı da sağlamaktadır. 

Yorum seçeneği, iletişim ve hakkımızda sekmeleri, ana sayfa eklentileri ile kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan WordPress, zararlı yazılım ve spam dosyalarının sayfa içerisinde yer almasını da engellemektedir. 

Sayfanızdaki içerikleri yedeklemenize imkân tanıyan WordPress, veri kaybetmeden uzun yıllar sayfanızı aktif biçimde kullanmanızı kolaylaştırır.

WORDPRESS İLE HANGİ WEB SAYFALARI OLUŞTURULABİLİR?

WordPress temaları ve kurumsal, online satış, blog, haber portalı, online dergi, medya siteleri oluşturulabileceği gibi forum, sosyal ağlar ve online eğitim sayfaları gibi birbirinden farklı sayfalar oluşturmanız için de alt yapı barındırmaktadır.

Kolay kurulumu ve esnek modülü sayesinde dünyanın her yerinde en fazla kullanılan alt yapı olmak özelliği taşıyan WordPress, en kolay güncellenen web sayfası olma özelliği de taşımaktadır. 

Sayısı 50 bini aşan ücretsiz temalardan dilediğinizce faydalanmanızı sağlayan WordPress, işlevsellik ve hız kazandıran eklentileriyle de sayfanızı her geçen gün büyütmenizi kolaylaştırır.

WORDPRESS EĞİTİMİ NEDİR?

Kısa sürede profesyonel ya da bireysel web sayfanızı oluşturmanızı kolaylaştıran WordPress, kısa sürede kendinize ait bir web sayfası oluşturmanızı kolaylaştırır. 

Temel seviye bilgisayar bilgisine sahip olan kullanıcıların kendilerine ait bir web sayfasına sahip olmalarını kolaylaştıran WordPress, ihtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturacağınız size özel bir sayfada kullanıcılara hitap etmenizi de mümkün kılar.

En güncel web içeriklerini oluşturmanız için gerekli donanıma sahip olmanızı sağlayan WordPress Eğitimi, kod yazmanıza gerek kalmadan istediğiniz çevrimiçi sayfaya ulaşmanızı da kolaylaştırır. 

Siz de hemen şimdi WordPress Eğitimi alarak, modern teknolojilerle her geçen gün yenilenen, alt yapısı ve eklentileriyle kullanım kolaylığı sağlayan, arama motoru optimizasyonu ile sizi kısa sürede üst sıralara taşıyan bir web sayfasına sahip olabilirsiniz. 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?