Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal Medyadan Para Kazanmak


Sosyal medyadan para kazanmak sadece ünlüler için geçerli diye düşünüyorsanız çok büyük bir yanılgı içine girersiniz. Biraz dikkatli içerik planlaması ve sağlam bir strateji ile sosyal medya hesaplarınızdan sizde para kazanabilirsiniz. Hatta fazlasınıda yapabilirsiniz. Dahası Sosyal Medyadan Para Kazanmak için milyonlarca takipçiye ihtiyacınızda yok. Başta facebook – twitter – linkedin – pinterest olmak üzere işte Sosyal Medyadan Para Kazanmak hatta bunu tam zamanlı bir iş haline getirmek için yapmanız gerekenler;

Doğrudan Satış Yapma

Facebook – twitter – linkedin yada diğerleri. Kaç tane sosyal medya hesabınız var?. Yada şöyle soralım sosyal medya kanallarınızı ticaret için kullandınız mı?. Bu en çok bilinen ancak aynı zamanda çoğunlukla gözden kaçan bir metod. Birçok insan Sosyal Medyadan Satış Yapmak konusunda en az bir konuşma, bir video yada benzeri herhangi bir bilgilendirme materyali görmüştür. Ancak bu bilgiyi alıp, konuyu araştırarak Sosyal Medyada ürün yada hizmet satışı yapmaya başlayan insan sayısı çok azdır.

Oysa sosyal medya ürün yada hizmetlerinizi potansiyel müşterilerinize ulaştırmak için oldukça ideal bir ortam ve muhteşem bir nimettir. Milyonlarca kullanıcısı olan devasa büyüklükteki bir platformdan bahsediyoruz. Bilinçli ve doğru taktiklerle sosyal medyadan çok iyi bir ticari faaliyet başlatabilirsiniz.

Video Reklam Pazarlama

2019 - 2020 ve sonrasında tüm internet trafiğinin % 80 ‘den daha fazlasını video içeriklerin oluşturacağı tahminler arasında yer alıyor.  Bu tabiki güncel veri ve istatistiklere dayanan doğrulup payı yüksek bir tahmin.  Zira birinci elden yani kullanıcıların bulunduğu sosyal medya platformlarının veri tabanlarından ve kullanıcılarla yapılan anketlerden geliyor. Ayrıca YouTube ve Facebook 'un yüksek miktarda ziyaretçi oranına çok iyi reklam ortaklığı ödemesi yaptığını biliyor olmalısınız.

Kaliteli video içerikler üreten sosyal medya sayfalarınızda size oldukça iyi gelir getirecek yüksel potansiyel olabilir. Bu durumda beklemeniz gereksiz. Hemen video içeriklerinizi oluşturmaya başlayıp sosyal medyadan para kazanmaya odaklanabilirsiniz. İşi sıkı tutar kaliteden ödün vermeden devam ederseniz bir müddet sonra firmalardan reklam teklifleri gelecektir. Disiplinli bir çalışma modeli ile bunu sürekli yükseliş gösteren sürdürülebilir tam zamanlı bir iş haline getirebilirsiniz.

Satış Ortaklığı Programları

Gerek dünyada gerekse Türkiye ‘de şirketler, ürünlerini yada hizmetlerini kendi plaftormlarında kullanıcılara sunarak satın almaya teşvik eden bireysel kullanıcılarla ortaklık programları kuruyor. Bu sistem uzun yıllardır var. Sosyal medya popüler olmadan önce web siteleri ile bu ortaklık programlarına katılım mümkündü. Ancak şimdi sosyal medya var. Yani dünya çapında daha çok insana çok fazla gayret sarfetmeden ulaşıp birbirinden farklı kategorideki ürünlerin satış ve pazarlamasını yapabilirsiniz.

Doğru ve kaliteli ortaklık programını bulmak çok basit bir işlem.  Google ‘da “satış ortaklığı” yada “affiliate” yazıp arattığınız vakit bu ortaklığı sunan bir çok web site ile karşılaşacaksınız. Firmaların sunduğu ortaklık hizmetine katılmak genelde ücretsizdir. Bazılarında sadece sosyal medya hesaplarınızda kullanacağınız bağlantılar sunulur.

Bu işlemleri yaparken daha çok kendiniz kullanmaktan memnuniyet duyduğunuz ve aynı şekilde herkese memnuniyetle tavsiye edeceğiniz ürünleri seçin. Zira böylece daha iyi tanıtabilir daha iyi geri dönüşler sağlayabilirsiniz Her zaman olun. Çünkü özgünlük kalitenin bir numaralı anahtarıdır. Kaliteden ödün vermeden devam ettiğiniz sürece bu üç metodla çok iyi gelir elde eder ve sosyal medya hesaplarınızı kısa sürede tam zamanlı bir işletmeye dönüştürebilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak noktasında size sunacağımız en son metod yepyeni bir kariyer metodu aslında. Yukarıdaki 3 madde bizzat kişisel girişimleriniz neticesi yapacağınız araştırmalar ve deneyimler sonucu elde edeceğiniz kazanç vesileleri olmakla beraber bu son madde günümüzün en gözde mesleklerinden biri. Üstelik hem kazancı hem statüsü açısından üst düzey bir meslek aynı zamanda. Sanırız tahmin ediyorsunuz. Evet Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Bilindiği üzere şu anda Üniversitelerde özellikle bu alanda eğitim için açılmış bir Sosyal medya uzmanlığı bölümü yok. Buna benzer İşletme, halkla ilişkiler, pazarlama, halkla ilişkiler ve tanıtım, reklamcılık gibi bölümler var. Bu bölümlerden mezun olanlar dijital reklamcılık ve sosyal medya alanında çalışabiliyorlar.  Ancak elbette tam anlamıyla uzman olmak özel çalışmalar ve özel yetkin kurslara katılımı gerektiriyor. Bu amaçla Uzaktan Eğitim Kurumları ‘nın açmış olduğu Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı mevcut.

Kaliteli bir Uzaktan Eğitim Kurumu ‘ndan alacağınız Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi sonrası bu alanda çok saygın ve kazançlı bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz. Kazanç miktarı elbette sizin potansiyeliniz ve performansınızla doğru orantılı olacaktır. Kaliteli firmalardan birinde üst düzey bir maaşla Sosyal Medya Uzmanı olarak göreve başlayabileceğiniz gibi freelance bir girişimci olarak serbets çalışıp firmalara dışarıdan destek veren bir Sosyal Medya Danışmanı ‘da olabilirsiniz. Tabi bu durumda yine göstereceğiniz kaliteli iş yönetim süreci ve başarılı çalışmalarla kazancınız çok iyi seviyelerde yer alacaktır.

Eğitim Tavsiyesi

Ülkemizin önde gelen Uzaktan Eğitim Kurumu olan Boğaziçi Enstitüsü bünyesinde profesyonel seviyede gerçekleştirilen aşağıdaki eğitimler sonrası Sosyal Medya Uzmanı olarak başarılı bir kariyere yolculuğuna ilk adımınızı atmış olacaksınız;

»  Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı

»  Bütünleşik Dijital Pazarlama Eğitimi

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?