Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-24T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
İlk Yardım Eğitimi Nasıl Alınır?

İlk Yardım Eğitimi Nasıl Alınır?


İlk yardım insan hayatında en önemli adımı oluşturuyor. Olası bir kaza durumunda olayın yaşandığı alanda o sırada doktor olmayabilir. Bu durumda tabiki hiç beklemeksizin doktor çağırmak doğru bir adımdır. Ancak doktorun kazanın yaşandığı alana gelmesi bir hayli zaman alacaktır. Oysa ilk dakikalar hatta saniyeler kazazede yada hasta için  çok önemli. Bu aşamada doktor yoksa bile hasta yada kaza geçiren vatandaşa ilk yardım yapılmalıdır. Zira hastanın durumu daha ağır hale gelebilir yada ölüm gerçekleşebilir.

Ani bir hastalık nöbeti, İş kazası, trafik kazası gibi acil durumlarda yapılacak ilk müdahale çok kritik bir önem taşımaktadır.  İşte bu aşamada Boğaziçi EnstitüsüUzaktan Eğitim Merkezi bünyesinde alacağınız bir ilk yardım eğitimi size bir ilk yardımcı olarak hasta yada kazazede için yapılabilecek ilk müdahaleyi uygulama yetkisi veriyor. Kurumumuzdan alacağınız  İlk yardım kursu  yada daha kapsamlı tanımı ile İlk Yardım Eğitimi ile profesyonel bir ilk yardımcı olarak yeterli bilgi ve yetkiye sahip olabileceksiniz.

CV nizin içeriğinde göz dolduran öz geçmişinizde İlk Yardım Eğitimi aldığınıza dair bilginin yer alması, sizi rakiplerinizden farklı kılacak harika bir bilgi birikimi ve beceride olduğunuzu üstlerinize kanıtlıyor olacak. Bu farkındalığı yaşamak isterseniz sizleride aramızda görmekten keyif duyacağız.

İlk Yardım Nedir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi acil müdahale gereken bir hasta yada kaza geçiren bir kazazede için o sırada olayın yaşandığı yerde doktor bulunamaması doğal bir durumdur. Ancak orada bulunan vatandaşlardan herhangi biri bu durumlarda yapılması gereken ilk sağlık müdahalesi için yeterli bilgiye sahipse doktor gelinceye kadar bu müdahaleyi gerçekleştirir ve hasta daha ağır bir duruma düşmekten kurtulmuş olur.

Bu aşamada uygulanan müdahale için dünya literatüründe bu işleme İlk Yardım adı verilmektedir. Kısaca yetkili bir doktor ve sağlık ekibinin müdahalesi gerçekleşene kadar yapılan çalışmaların tamamı ilk yardım olarak nitelendirilir.

İlk Yardımcı Kimdir

Durumu çok acil olan bir hasta yada yaralıya yada ağır yaralı bir kazazedeye doktorun veya sağlık ekibinin gelmesini beklerken  eldeki imkân ve araçlarla ilk sağlık uygulamasını yapan, ilk yardım konusunda uzman,  bu konudaki eğitiminini tamamlayarak  İlk Yardımcı Sertifkası sahibi olmuş kişidir.

Unutulmamalıdır ki, kaza mahallinde ilk beş dakikalık süreç içinde uygulanacak etkin bir ilk yardım ile hasta yada kaza geçirmiş kişilerin durumları daha fazla ağırlaşıp tehlikeli hale gelmeden, hastane ortamına yetişmeleri sağlanabilmektedir. Gerek ilk yardım eğitimi gerekse bu eğitimi profesyonel olarak almış bir ilk yardımcının varlığı bu aşamada ciddi seviyede zorunlu hale gelmektedir.

İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Öncelikle İlk yardım yukarıda da vurguladığımız gibi ilk yardımcı serfitikasına sahip bu konuda profesyonel eğitim almış kişiler tarafından yapılması gerektiğini bilmek gerekiyor. Zira bu konuda bilgisi olmayanların yapacağı herhangi bir müdahale durumun daha kötü bir hal almasına sebep olabilecektir.  O halde bu konuda şöyle bir ifade kullanmak yerinde olacaktır;  İlk Yardım tabiki İlk Yardım Eğitimi almış konusunda uzman bir İlk Yardımcı tarafından yapılır.

İlk Yardım Eğitimi Kaç Saat?

İlk yardım eğitimi saati  esnektir sizin öğrenme hızınıza ve uygun zamanınıza göre şekillenir. Yani Boğaziçi Enstitüsü İlk Yardım Sertifika Programı 'nda eğitim saatleriniz tamamen size bağlıdır. Eğitimleri dilediğiniz zaman alabildiğiniz gibi dilediğiniz zaman da ara vermenizde mümkündür. Siz uygun zamanınıza göre, istediğiniz zaman çalışmaya başlarsınız, buna bağlı olarak, aldığınız eğitim konusunda artık yeterli olduğunuza karar verildiğinde İlk Yardımcı sertifikanıza sahip olursunuz.

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları 'nın en büyük özelliklerinden biride sizin vakitlerinize göre şekillenen esnek eğitim zamanları kuşkusuz. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz mekanda, rahat ve konforunuza uygun özel ortamınızda profesyonel eğitiminizi alıp sertifika sahibi olarak kariyerinizde bir üste basamağa rahatça çıkabilirsiniz.

İlk Yardım Eğitimi Veren Kurumlar

Günümüzde oldukça fazla ilk yardım eğitimi kurumu bulunmakta. Fakat elbette kaliteli eğitim veren kurum bulmak sizin en ciddi önceliğiniz olmalı. Zira İlk yardım eğitimi vermek sanıldığı kadar kolay bir iş olmamakla birlikte, vakti dar olan pek çok insan bu eğitimlerden gerektiği gibi yararlanamamaktadır. İlk yardım eğitimi veren kurumlar arasında Boğaziçi Enstitüsü önemli bir yere sahiptir.

Size bir telefon, bir whatsapp mesajı yada bir e posta kadar uzaktayız. Bırakın  Boğaziçi Enstitüsü size bu konuda yol gösterip destek sunsun. İlk yardım eğitimi konusunda da adını duyurmayı başarmış Boğaziçi Enstitüsü verdiği uzaktan eğitim dersleri ile de pek çok kişinin hem zamandan tasarruf etmesine hem de hayallerindeki sertifikayı almasına olanak sağlamaktadır.

İlk Yardım Eğitimi Nereden Alınır?

İlk yardım eğitimini bu konuda profesyonel derecede uzman, tecrübeli ve güçlü bir eğitim ekibi olan kaliteli bir kurumdan almak gerçekten çok önemlidir. Boğaziçi Enstitüsü ile çalıştıysanız, sertifikanızı gösterdiğinizde; kaliteli bir eğitim aldığınız net olarak anlaşılacaktır.  Kuşkusuz birçok kurum ilk yardım konusunda eğitim vermekte.  Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi önemli olan ilk yardım eğitimi aldığınız kurumun kaliteli olmasıdır.

Uzaktan eğitim ilk yardım eğitimi alma dersleri sayesinde, sertifika almanızı sağlayan Boğaziçi Enstitüsü derslerinize ulaşmanız konusunda da çok fazla kolaylık sağlıyor.İlk yardım eğitimi derslerine akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi pek çok kaynaktan ulaşmanız mümkün. Dilediğiniz yerde, müsait olduğunuz her anda derslerinize çalışmanıza da olanak sağlıyor. Zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz için tüm kolaylıklar Ar-ge ile birlikte hazırlandı.

ilk yardım eğitimi sertifikası

İlk Yardım Eğitimi Ücreti Ne kadar?

Son yıllarda artan sertifika programı ücretleri 'ne karşın Boğaziçi Enstitüsü uygun fiyatlar ile kaliteli hizmet vermeye her zaman olduğu gibi devam ediyor. Boğaziçi Enstitüsü ’nde İlk yardım eğitimi ücreti  cebinizi yormayacak makul  bir miktar olmakla birlikte, sertifika, kargo ücreti de dahil olmak üzere hiçbir ek ücret talep edilmemektedir. Almaya hak kazandığınız sertifikanız kapınıza kadar kargo ile gelecektir. Boğaziçi Enstitüsü mezunu olmanın keyfini sürekli yaşamak sizinde hakkınız. İlk yardım eğitimi fiyatları Boğaziçi Enstitüsü'nde gözünüzü asla korkutmaz.

Boğaziçi enstitüsü ayrıca, sertifikanın yanı sıra size online cv işlemlerinizde kullanabileceğiniz bir online sertifika da tahsis etmektedir. Online sertifika pek çok alanda çok fazla işe yaramaktadır. Bunun yanı sıra Boğaziçi Enstitüsü aynı zamanda tüm iş başvurularınızda sizlere kaliteli bir referansta olmaktadır.

 

İlk Yardım Eğitimi için siz de Boğaziçi ’li olmak isterseniz hemen iletişime geçerek uygun fiyatlardan yararlanın!

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?