25 Ocak 1997’de dünyaya gelen Serap Ilgın, 2018’de Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev almış, bir yandan web sitelerinde yazarlık ve editörlük yapmıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1 yıl boyunca otizmli öğrencilerle çalışmıştır. Bu süre zarfında Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Demirören Haber Ajansı (DHA) iş birliğinde düzenlenen “International News Academy” adlı sertifikalı gazetecilik eğitimine katılmıştır. Eğitim programı sona erdikten sonra DHA’da internet editörlüğü ve istihbarat muhabirliği alanlarında staj yapmıştır.

Birçok platformda freelance veya proje bazlı olmak üzere gazetecilik, içerik yazarlığı, metin yazarlığı, SEO yazarlığı ve sosyal medya editörlüğü gibi görevleri üstlenmiştir. Ardından Boğaziçi Enstitüsünde metin yazarı olarak çalışmaya başlamış ve bir süre sonra içerik ekibi liderliği pozisyonuna yükselmiştir. SEO alanında kendini geliştirmeye devam etmektedir.