Bateri Nedir?

Bateri Nedir?


Bugün gerçekleştireceğimiz sohbette oldukça eğlenceli bir konudan bahsedeceğim. Her ne kadar sanat meraklıları bateri hakkında detaylı bilgiye sahip olsa da bugün baterinin eşsiz özelliklerinin incelemesini gerçekleştireceğiz. İyi de ben sevmem ki! diyor olabilirsiniz. Bu durumda sizlere sevindirici bir haberim var. Enstrüman sevmeyen kişilerin bile bu sohbetten sonra enstrümana olan ilgisinin artacağını iddia ediyorum. Şimdi yavaş yavaş konumuza gelelim. Bateri nedir? İlk olarak kendinize bu soruyu sorun. Zihninizde herhangi bir tanım canlanmıyor olabilir. Ya da birkaç küçük anıya sahip olabilirsiniz. Bu aşamada sizler için küçük bir tanım gerçekleştireceğim. Tanım, sizin bateri hakkında en azından kısa bir bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Temel bir tanımla davul ve zillerden oluşan vurmalı çalgılardan birisidir diyebiliriz. Daha açıklayıcı olmak gerekirse şarkıların ritimlerini tutmaya yardımcı olur. Aklınızın karışmaması adına Türkçe içerisinde davul olarak adlandırıldığını da şimdiden belirtmeliyim. Yani kısaca şarkılarda ritim tutmak adına kullanılan enstrüman olarak adlandırabiliriz. Bu eşsiz müzik aleti genellikle 5 parça davulun ve 3 parça zilin birleşmesiyle meydana gelir. Yani enstrüman çalmak isteyen kişilerin başlangıç seviyesi bu şekilde olmalıdır.

 

Bateriyi Oluşturan Parçalar Nelerdir?

 • High Tom,
 • Mid Tom,
 • Floor Tom,
 • Trampet,
 • Pes Davul,
 • Crash,
 • Hi-hat,
 • Ride,
 • Baget,

Temel olarak bu davullar ve ziller aracılığı ile davul çalabilirsiniz. Ancak baterisini geliştirmek isteyenler ve daha kapsamlı bir bateriye sahip olmak isteyenler olabilir. Bu durumda enstrümana farklı özelliklerin eklenmesi mümkündür. Ekstra zil ekleyebilir, davul sayısını artırabilirsiniz. Bu tamamen davul derslerine katılmanıza ve profesyonelleşmenize bağlıdır. Yani temel parçalara sahip olan bir enstrüman ile başladıktan sonra gerekli dersleri alarak alanınızda profesyonelleşmeniz mümkündür. İlerleyen aşamalarda ise o çok beğendiğiniz bateristlerden olacağınızın garantisini veriyorum. Bir film yıldızı gibi parlayacaksınız. Hatta o çok beğendiğiniz müzik gruplarında yer alacaksınız. Şimdilik inandırıcı gelmediğini biliyorum. Ancak hayalleriniz ulaşmanız yalnızca birkaç profesyonel derse bakacak. Gelin siz daha fazla merak etmeden sohbetimize devam edelim.

 

Bateri ile Davul Arasındaki Fark Nedir?

İnternet ortamında çok fazla karşılaştığınız bir sorunun olduğunu biliyorum. Bu kısımda sizlerin kafasını karıştıran o soruya değineceğiz. Bateriiledavul arasındaki fark nedir? Siz de bu soruyu defalarca kez çeşitli arama motorlarından arattınız değil mi? Merak etmeyin bu soruyu sizin gibi pek çok kişi de onlarca defa aratmıştır. Daha fazla merak etmenize neden olmadan cevabınızı vereceğim. Gelelim konumuza. İnanması zor gelebilir ama bateriiledavul arasında herhangi bir fark yoktur. Arama motorlarında çeşitli bilgiler yer aldığı için arada bir fark olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu iki isim arasında herhangi bir fark yoktur. Kısaca davul da diyebilirsiniz. Bu sebeple bateri eğitimi ya da davul eğitimi almak istiyorum demeni yanlış sayılmaz. Online bateri kursu aldığınızda aynı zamanda online davul kursu da almış olacaksınız. Oldukça fazla karıştırılan bu konuya da açıklık getirdiğimizi düşünüyorum. Yazımızın bir sonraki kısmında ise eğitimi nasıl alacağınızdan bahsedeceğim. Böylece herhangi bir öğrenme şüphesi duymaksızın eğitim alabileceksiniz. Öyleyse sohbetimize devam edelim.

 

Bateri Eğitimi Nedir?

Sohbetimizin bu kısmına kadar sizlere enstrümanı tanıttım. Şimdi ise bateri çalmak istiyorum diyenlerle sohbete devam edeceğiz. Müzik aletlerinin çalınabilmesi belirli eğitimlerle mümkün hâle gelir. Çünkü sizler ilk aşamada enstrümanı iyi bir şekilde tanıyamazsınız. Bu durumu yeni aldığınız bir ev eşyasının kullanma kılavuzunu okumadan kullanamıyor olmanızla bağdaştırabilirsiniz. Yani, enstrümanı da eğitim almadan profesyonel bir şekilde çalabilmeniz pek olası değildir.

Online eğitim işte tam bu noktada devreye girmektedir. Eğitimle birlikte bateri hakkında pratik ve teorik pek çok bilgiye sahip olacaksınız. İyi de daha parçalarını bile tam olarak bilmiyorum diyenleriniz olabilir. Bateri kursu tam olarak bu noktada size yardımcı olacak. Baterinin tüm detaylarını bateri kursu süresince öğreneceksiniz. Canlı bateri eğitimi sizlerin ekstra zaman ayırmanıza engel olacak. Nasıl zaman ayırmayacağım diye düşünenlerinizin olduğunu biliyorum. Gün içerisinde pek çok işi halletmek için yollara düşüyoruz. Yollar ise her zaman açık olmuyor ve saatlerimiz trafikte geçiyor. Onlinebaterikursu trafikte geçirilen zamanın ortadan kaldırılmasını sağlar. Trafikte harcayacağınız zamanı kendinizi geliştirmek adına pek çok yerde değerlendirebilirsiniz. Canlı bateri eğitimi ile enstrümanın tüm detaylarını öğreneceksiniz. Kulağa imkânsız geliyor olabilir. Yapmanız gereken tek şey canlıdavul kursuna kaydınızı gerçekleştirmek. Sonrasında uzman eğitmenler onlinedavul eğitimi ile sizlere inanılmaz bir eğitim sunacak.

 

Bateri Eğitimi Nasıl Alınır?

Şimdi sizlerle nasıl canlı bateri kursu alacağınız hakkında konuşacağız. Piyasada bir konuyu araştırmaya başladığınızda pek çok seçenek karşınıza çıkar. Bu konuda aynı düşündüğümüzü biliyorum. Ancak her seçenek sizin alanınızda başarılı olmanıza yardımcı olmaz.  Profesyonellik barındırmayan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda alacağınız herhangi bir eğitim size katkı sağlamayacaktır. Endişelenmeyin yazımızın ilerleyen kısımlarında sizler için eşsiz bir eğitim platformu önereceğim. Önerdiğim eğitim platformu sayesinde kısa süre içerisinde profesyonel bir eğitim alabileceksiniz. Merak ettiğinizi biliyorum. Öncelikle bateri eğitimi almak istediğinize karar vermelisiniz. Bu karardan sonra eğitim süreciniz oldukça kolay geçecektir. Eğitim almaya karar verdiğinizde eğitim platformu arayışı içerisine gireceğinizi biliyorum. Bu aşamada size eşsiz bir eğitim sunacak olan BoğaziçiEnstitüsü online eğitim platformunu önereceğim. Yalnızca bir eğitim platformu demek doğru olmaz. Enstitü sizler için profesyonel bir eğitimin garantisini veriyor. Alanında uzman eğitmenler canlı ders ile eşsiz bir eğitim görmenize yardımcı olmaktadır. Bu sebeple yalnızca online eğitim platformu demek doğru olmaz. Enstitü sizlerin her aşamada bilgi sahibi olmanızı sağlamak adına çalışmalarını sürdürmektedir. Anlamadığınız ya da kaçırdığınız yerde eğitimlere geri dönüş sağlayabilirsiniz. Bu avantaj eğitimi başarı ile tamamlamanız adına oldukça önemlidir. Sizler de hayalinize canlı davul eğitimi ile kavuşacaksınız. BoğaziçiEnstitüsü hayalinize giden yolda sizin için özenle çalışmaktadır.

 

Canlı Davul Eğitiminin Avantajları Nelerdir?

 • Zaman kaybı yok!
 • Kısa sürede profesyonellik kazandırır!
 • Mekân sorunu yaşanmaz!
 • Derslere geri dönebilirsiniz!
 • Kısa sürede eğitim almanıza olanak tanır!
 • Teorik ve pratik bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

 

Online Bateri Eğitimi Sonrasında Alınacak Sertifikalar Nelerdir?

 • Boğaziçi Enstitüsü Online Bateri Eğitimi sertifikası

 

Online ve Canlı Bateri Eğitimi?

Günümüzde pek çoğumuzun online eğitimle karşılaştığını biliyorum. Bu sebeple online eğitimin ne olduğunu size anlatarak zamanınızdan çalmayacağım. BoğaziçiEnstitüsü olarak zaman kaybı yaşamak istemeyenler için online eğitim imkânı sunuyoruz. Online eğitim ile istediğiniz yerde ve zamanda eğitim alabilirsiniz. BoğaziçiEnstitüsü zaman ve mekân sınırlaması koymaz. Akıllı telefon ya da tablet aracılığıyla online eğitim platformuna erişim sağlayabilirsiniz.

Boğaziçi Enstitüsü, online eğitim platformu üzerinden online eğitime kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu içerisinde canlıdavulkursunun yanı sıra pek çok kurs yer almaktadır. Enstitümüz sizlerin eşsiz bir eğitim almanızı hedefler. Bu sebeple sunulan tüm eğitimler alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanmaktadır. Enstitü, online eğitime karşı endişe duyan kişiler için de profesyonel bir eğitimin garantisini vermektedir. Boğaziçi Enstitüsü gerek eğitiminiz gerek kariyeriniz adına birbirinden farklı avantajlar sunar.

İstanbul Boğaziçi Enstitüsü eğitim platformu aracılığıyla Bateri Eğitimine kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Online eğitim platformunda ilginizi çekebilecek pek çok eğitim bulundurmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?