online-egitimler-bogazici-enstitusu
Word Nedir? Word Eğitimi Nasıl Olur?

Word Nedir? Word Eğitimi Nasıl Olur?


Dünyada ilk kez 1833 yılında, Charles Babbage tarafından bilgisayarın tasarlanması ile birlikte, 1945 yılında bugünkü haliyle bildiğimiz cihazlar hayatımıza girdi. 

İnsan boyunu geçen, bir odanın tamamını kaplayan ilk dijital bilgisayarlara ENIAC adı verilirken, 30 tona kadar ulaşan bu cihazların yerini günümüzde cep telefonları almış durumda. Peki Word nedir? Word eğitimi nasıl olur?

Word Nedir?

Dijital bilgisayarın boyutu ne olursa olsun, 1983 yılında Bill Gates’in Microsoft İşletim Sistemini tanıtması ve dijital bilgisayar ile çalışma yaşamını entegre eden her bireyin kolaylık, hız ve dokümantasyon özelliklerinin avantaj sağlamasından dolayı Microsoft Office adı verilen yazılımı kullanması, bir dizi yenilik ve değişikliği de beraberinde getirdi. 

Bugün hemen her kurum ve kuruluş ya da işverenin çalışanlarından beklentisi arasında yer alan Microsoft Office yeterliliğinde, Word kullanımı ön plana çıkar. 

Öğrenci, çalışan, akademisyen, yazar ya da editör; hangi alanda olursanız olun en büyük yardımcılarınızdan biri olan Word, birden fazla özelliği ile işlerinizi daha pratik ve kısa sürede yapmanızı kolaylaştırır. Örneğin, bu yazının sizlere ulaşmasında Word programı aracılık etmektedir. 

Tüm dünyada milyarlarca kullanıcısı bulunan Word, profesyonel yaşamın ve dijital dünyanın en fazla tercih edilen yazılımları arasında bulunur. 

Kısa sürede öğrenilmesi, pratik bir asistanlık sunması, teknik özellikleriyle birlikte herhangi bir alanda size ofis içerisinde ya da dışarısında yetkinlik kazandırması Word’ü en çok tercih edilen yazılım yapmıştır. 

Yalnızca bilgisayar temelli eğitimlerde değil, özel kurslar bünyesinde alacağınız Word Eğitimi ile siz de kısa sürede Word programının inceliklerini öğrenebilir, bütün işlerinizi ekstra zaman gerekmeden yapabilirsiniz. 

Word Eğitimi Nasıl Olur?

Microsoft Office bünyesinde yer alan Word yazılımının detayları ve kullanım alanlarına ilişkin olarak oluşturulan Word Eğitimi, kelime işlemci olarak hizmet sunan bu programın bütün detaylarına hâkim olmanızı sağlar. 

Doküman oluşturma ya da şekillendirme, farklı formatlarda kaydetme, tablo, resim, şekil gibi özellikleri verimli kullanma, sayfa yapısını düzenleme, yazım kontrollerini yaparak gramer hatalarını tespit etme vb. yetkinlikleri edineceğiniz Word Eğitimi, karşılaşacağınız muhtemel problemlerin çözümünde de size destek sunar. 

Hızlı Erişim Çubuğu, Sekmeler, Orta Şerit ve Durum Çubuğundan faydalanmanızı kolaylaştıran Word Eğitimi, her bir komutun işlevinden maksimum fayda sağlamanızı da mümkün kılar. 

Bir tablo ya da grafik üzerinde çalışma, nesnelere ilişkin araçların kullanımı, menüler yerine Orta Şerit bölümünün kullanılması, Zarf, Etiket ya da Adres Mektup Birleştirme seçenekleriyle zamandan kazanmanızı sağlayan Word Eğitimi, belgelerinizi de en doğru biçimde sunmanıza imkân tanır. 

Microsoft Word içerisinde birden fazla dil seçeneği bulunur ve çalışılan belgenin yazım dili tamamen kullanıcının tercihine bırakılır. 

Microsoft Word yazılımın tüm dünyada bu kadar tercih edilmesinin bir diğer nedeni de gramer denetimi yapılmasını kolaylaştırmıştır. Hangi dilde belge hazırlarsanız hazırlayın, Word programı sizi yanlış ya da eksik yazılan kelimeleri düzeltmeniz noktasında belirli renklerle uyarır. 

Bir kelimeyi eksik yazdığınızda kelimenin altında gördüğünüz mavi çizgi size kelimenin yazımına ya da muhtemel farklılıklara ilişkin birden fazla seçenek sunarken, kelimeyi yanlış yazdığınızda ekranınızdaki uyarı çizgisinin rengi kırmızı olacaktır. Aynı zamanda sizin kelimeyi programa dahil edebilmeniz için ‘Sözlüğe Ekle’ seçeneğini bünyesinde barındıran program, sürekli olarak da kendini geliştirmektedir. 

Klavye tuşları sayesinde metnin içerisinde dolaşmanızı ve birden fazla sayfaya sahip olan içeriklerde aradığınız bölümü kolayca bulmanızı sağlayan Word Programı, istediğiniz paragraf ya da bölümü taşımanızı da kolaylaştırır. 

Oluşturulan belgenin tamamında hızlı biçimde düzenleme yapmanızı, birden fazla kelimeyi aynı anda değiştirebilmenizi, otomatik düzeltmeler ile kendinizi sürekli olarak gözden geçirmenizi sağlayan Word, üst ve alt başlıklar ekleyeceğiniz metinleri ‘antetli’ biçimde yazmanızı da sağlar. 

Kurumsal yapılarda bu nedenle sıklıkla tercih edilen Word, üstelik yalnızca masaüstü değil, günümüzün dijital teknolojilerinin tamamında kullanılabilir. 

Siz de hemen şimdi Word Eğitimi alarak, programı en verimli ve kolay biçimde kullanabilirsiniz. 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?