online-egitimler-bogazici-enstitusu
Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 10 Site


Sosyal medya paylaşımları, blog içerikler, haberler ve dijital ortama dair tüm paylaşımlarınız için ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site listesini sizler için hazırladık. Ücretsiz stok fotoğraflara ulaşabileceğiniz bu siteler sayesinde sosyal medyadaki görsel gücünüz artacak.

1. FreeImages

Free Images ücretsiz stok fotoğraflar indirebileceğiniz bir site. Kaynak açısından geniş bir görsel ve fotoğraf arşivine sahip. Kategori bölümü ve arama filtreleri mevcut. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var, arama yaptıktan sonra en üstte çıkan görsel sonuçları iStock reklamlarına ait, yani bunlar ücretli görseller.

2. SplitShire

SplitShire sitesinde gezinirken bir hayli keyif alacaksınız. Birbirinden şık ve kaliteli görselliğe ev sahipliği yapan stok fotoğraf sitesi, tasarım görsellerine de bünyesinde yer veriyor. Ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz 10 site arasında yerini alan SplitShire aynı zamanda ücretsiz video seçeneğini de sizlere sunuyor.

3. Im Free

Im Free kullanıcıları için ücretsiz kaliteli fotoğraf ve görseller sunuyor. Eğlence, ekonomi, teknoloji, iş dünyası, sanat ve müzikal kategoriler gibi birçok farklı alanda yüzlerce seçenek mevcut.

Yüksek çözünürlüğe sahip, kaliteli görsellere ulaşabileceğiniz Im Free sitesi, web sitesi tasarımlarına yönelik ücretsiz ikonlara bünyesinde yer veriyor. Tamamı ücretsiz olan görsel ve ikonları site üzerinden kolayca indirebilir, içeriklerinizin görsel kalitesini yükseltebilirsiniz.

4. Gratisography

Yüksek çözünürlük, eğlenceli stok fotoğraf arayan kişiler için harika bir stok görsel arşivi vadediyor Gratisography sitesi. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz görsel ve fotoğraflar sayesinde içerik kalitenizi arttıracak, sürekli güncellenen görsel arşivi sayesinde fotoğraf arama zahmetinden kurtulacaksınız.

5. Picjumbo

Ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz stok siteler arasında en kullanıcı dostu arayüzüne sahip site olarak karşımıza çıkan Picjumbo, kategorilerinin kullanım kolaylığı ile aradığınız görsel ve fotoğrafı rahatça bulmanıza imkan sağlıyor. Ayrıca herhangi bir üyelik istemeyen siteden, kolayca görsel indirebiliyorsunuz.

6. Unsplash

Ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site arasında en kötü arayüzü sahip site Unsplash diyebiliriz. Fakat görsel ve fotoğraf arşivi bakımından en çok seçeneği de bu site sizlere sunuyor. Üye olmadan fotoğraf ve görsel indirmenize olanak tanıyan site, pek çok kategoriyi de bünyesinde barındırıyor.

7. Stocksnap

Yüksek çözünürlüklü ve kaliteli stok görseller sunan Stocksnap sitesi, hızlı bir şekilde ücretsiz görsel indirme işlemini yapmanızı sağlıyor. Geniş bir fotoğraf arşivine sahip site, ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site arasında yerini alıyor.

8. Pexels

Ücretsiz stok fotoğraflar indirebileceğiniz bir diğer site olan Pexels, oldukça geniş ve seçeneği bol bir görsel kaynağa sahip. Aynı zamanda stok videoları da bünyesinde barındıran site, kullanıcı dostu tasarımı ile tüm işlerinizi kolayca halletmenizi olanak sağlıyor. Yüksek çözünürlüklü görseller ve 4K videoları ücretsiz bir şekilde indirebiliyor, gelişmiş filtreler ile istediğiniz sonuca rahatça ulaşabiliyorsunuz.

9. Pixabay

Ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site arasında yer alan Pixabay, 4K çözünürlüğe sahip stok videoları ve geniş görsel arşivi sayesinde aradığınız her şeyi kolayca bulmanızı sağlıyor. Üyelik gerektirmeyen bir sisteme sahip olan site, bazı tasarım fotoğrafları da ücretsiz kullanmanıza izin veriyor. Gelişmiş filtresi ve geniş arşivi ile aradığınız tüm stok görsellerini bulabileceğiniz Pixabay, hızı ve kullanım kolaylığı ile içerik kalitenizi yükseltebileceğiniz bir yer.

10. Freepik

Geniş fotoğraf arşivi ve 4K video seçeneklerini sizlere sunan Freepik, ücretsiz bir şekilde stok görselleri indirmenize olanak tanıyor. Aynı zamanda ücretli üyelik sistemi de bulunan sitede, web tasarımlarınız için ücretsiz ikonları da indirebiliyorsunuz. Hızı, basit tasarımı ve geniş kaynakları ile Freepik, ücretsiz stok fotoğraf indirebileceğiniz 10 site arasında kendine yer buluyor.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?