online-egitimler-bogazici-enstitusu
Google Tag Manager Nedir? Google Tag Manager Eğitimi Nedir?

Google Tag Manager Nedir? Google Tag Manager Eğitimi Nedir?


Arama motoru Google, işletme ve şirketlere birbirinden farklı yazılımlar ile destek sunar. Google Analytics ile bir web sayfasında gezinen kullanıcıların, gün içerisinde web sayfasına getirdiği “hit”i kontrol edebilirsiniz. 

Google her güncelleme ile dijital platformlara farklı destekler sunmaya devam eder. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu ön plana çıkarken, kullanıcıların sizin seçimlerinize bağlı hareketlerini takip edebilmek için Google Tag Manager devreye girer.

Google Analytics ve Google AdWords ile birlikte kullanıldığında işletmelerin en doğru sonuçlara ulaşmasını kolaylaştıran Google Tag Manager ( Google Etiket Yöneticisi), mobil uygulamalarda da problemsiz bir biçimde çalışır. 

Google Anlytics ve Google Tag Manager arasındaki fark ise birinde kullanıcıların sayfa içerisindeki gezinme, ilgi ya da coğrafi bölgesine ilişkin bilgi alırken diğerinde kullanıcıların sıklıkla kullandıkları sekmelere, en fazla takıldıkları etiketlere, hangi özellikleri tercih ettiklerine ilişkin detaylara hâkim olabilirsiniz.

GOOGLE TAG MANAGER NEDİR?

Google Analytics ile benzer bir formatta çalışan Google Tag Manager, web sitesine eklenen bir kod ile aktive olur. Pazarlamanın güçlendirilmesi amacıyla oluşturulan Google Tag Manager, hangi sayfaların çok hangilerinin az ziyaret edildiğini net olarak görmenizi sağlar. 

Tamamen veriler üzerine kurulan dijital pazarlama için vazgeçilmezler arasında yer alan Google Tag Manager, web sayfasına eklenmesi gereken etiket ve scriptlerin tek bir elden yönetimini de kolaylaştırır. 

Size, Google Analytics’in sınırlamalarının dışına çıkma imkânı da sunan Google Tag Manager, üçüncü taraf etiketlerini arayüz üzerinden ekranda yapmanızı ve birden fazla yerden veri toplamanızı sağlar. Bir web sayfasının pazarlama stratejisini sağlam temellere oturtmasını sağlayan, etiketlere ilişkin bireysel tercihlerinizi oluşturmanızı mümkün kılan Google Tag Manager, sayfanızda tetiklemek yapmasını istediğiniz etiketleri IT servisine gerek kalmadan hızlıca oluşturmanızı sağlar. 

Bir Google hesabıyla birden fazla Google Tag Manager oluşturabileceğiniz gibi sayfanızda istediğiniz tetiklenmeleri kısa sürede belirleyerek hızla dijital pazarlama dünyasına adım atabilirsiniz. 

İçerisinde oluşturulan değişkenler ile size özgürlük alanı da sunan Google Tag Manager, bireysel ya da kurumsal pazarlama planlarınızı oluştururken, Google Ads takibini de kolayca yaparak ilerlemenizi hızlandırır. 

Siz de hemen şimdi alacağınız online eğitim ile Google Tag Manager hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve web sayfanızı kısa sürede hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz. 

GOOGLE TAG MANAGER EĞİTİMİ NEDİR?

Google hizmetleri arasında ön sıralarda sık sık rastladığınız Tag Manager, Google Analytics’in verilerini geliştirerek daha fazla kişiye daha kısa sürede ulaşmanıza imkân tanır. 

Anket oluşturma, izleme, yeniden pazarlama vb. opsiyonlarıyla her geçen gün hızla büyüyen dijital pazarlama ağında firma, ürün ya da markanıza üst sıralarda yer bulmanıza yardımcı olan Google Tag Manager, bilgi toplamak için kullandığınız etiketleri farklı teknolojiler ile birleştirmenize de olanak sağlar. 

Bir web sayfasının kaynak kodları ile uğraşmadan en verimli ve efektif sonuca ulaşmanızı sağlayan Google Tag Manager, sayfanın hem trafiğini izlemenizi hem de odak noktasını güçlendirmenizi kolaylaştırır. 

Kısaca GTM olarak da ifade edilen Google Tag Manager, yalnızca web sayfasının istatistiklerini değil, aynı zamanda firmanın reklam ve tanıtım faaliyetlerinin takip edilerek raporlanmasına katkıda bulunur. 

Bir web sayfası üzerinde on beşten fazla ölçümlemeyi sizin belirlediğiniz etiket ve tetikleme sistemi üzerinden gerçekleştiren Google Tag Manager, günümüzde en sık kullanılan kişisel yayın sistemi WordPress ile de sorunsuz bir biçimde uyumlanır. 

Web sayfanızdaki problemleri kısa sürede çözümlemek, etiketler aracılığı ile hem dijital pazarlama ağı hem de hedef kitlenizi genişletmek, kısa sürede Google’da üst sıralara tırmanarak isminizi duyurmak istiyorsanız siz de basit kullanımı ve hızlı adaptasyonu sayesinde tüm bu fırsatları ayağınıza getiren Google Tag Manager Eğitimi alabilirsiniz. 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}




  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?