İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-03-01T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Etkili Sunum Teknikleri Sertifika Programı Nedir?

Etkili Sunum Teknikleri Sertifika Programı Nedir?


Herhangi bir alanda yapacağınız sunumun içeriği kadar, yapılan bu sunum sonucunda insanlar üzerinde beklenen etkiyi göstermek ayrı bir önem taşımaktadır. Nerede olursa olsun yapacağınız sunumun tam olarak başarılı olabilmesi için, etkili sunum teknikleri hakkında detaylara hakim olmanız gerekir.Etkili sunum teknikleri sertifika programı ile başarılı bir sunumun nasıl yapılacağı konusunda, profesyonelce bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sunum yapan kişiyi hiç şüphesiz ki karşısındaki dinleyenlerin canı sıkılmış, bitse de gitsek tarzı tavırları rahatsız edecektir. Ayrıca yapılan sunumdan yeteri kadar veriminin verilmemiş olması da, modellerin altüst olması için fazlaca yeterlidir. Ancak hem sunum esnasındaki heyecanınızı yenmek ve hem de, başarılı bir sunum yapmak için alacağınız etkili sunum teknikleri eğitimi sertifika programı, bu konuda ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bu teknikler sayesinde sunum yaptığınız topluluğu canlı tutabilmenin tüm detaylarını öğrenebiliriz. Aynı zamanda sunum içeriğini eğlenceli bir şekilde onların tam olarak anlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan her şeyi, etkili sunum teknikleri eğitimi sertifika programında bulabilirsiniz.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Etkili Sunum Teknikleri Eğitiminin Tanımlaması

Sunum yapmak markaların ürünlerini çalışabilecekleri farklı bir metot iken, çeşitli kurum ve kuruluşlarda yeni projeleri insanlara iyi bir şekilde aktarma sağlayacak önemli bir yöntemdir. Bu yüzden sunumun amacı ne olursa olsun, kesinlikle etkileyici bir dil kullanılması gerekir.

Karşınızdaki insanlara onların beklediğini vermekten ziyade, kendinizin istediği şeyi onlara sevdirerek anlatmak ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak gerekir. Sonuç itibarıyla sunum yaparken kendi ürününüzü tanıtıyor olabilir, bir projenizden bahsederek insanların o projeyi görmelerini sağlıyor olabilir ya da insanları bambaşka bir konuda ikna etmeniz gerekebilir. Çeşidi ne olursa olsun, sunum yapan kişinin burada dikkat etmesi gereken en önemli şey, amaca ulaşmaktır.

Boğaziçi Enstitüsü etkili sunum teknikleri eğitimi sertifika programı ile etkili bir sunum yaparak, amacınıza nasıl ulaşacağınız hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Tamamen alanında profesyonel eğitmen ve akademisyenlerle, beklentilerinizin üzerinde bir eğitim programı sizleri beklemektedir. Bir topluluğun karşısına çıkıp detaylara hakim olmadan soğuk bir şekilde sunum yapmak, dinleyiciler için can sıkıcı olacak bir süreçtir.

Hatta böyle bir sunum da dinleyicinin sizin kendi yaptığınız sunumdan sıkıldığınızı düşünmesi dahi, muhtemeldir. Böyle bir durumda dinleyici için o sunum, adeta işkence gibi gelecektir.

Etkili Sunum Teknikleri Eğitiminin Temel Amacı

Bu eğitimlerde temel amaç, sunucuların farklı materyalleri kullanarak, dinleyicilerine sunum içeriğini tam olarak anlaşılır bir şekilde aktarmasını sağlamaktır. Sesli, görüntülü ve videolu sunum teknikleri ile, sunum yapılan topluluğunun üzerinde olumlu algı oluşturmak ve yapılan sunumu amacına taşımak bu eğitimlerin temel hedefidir.

Özellikle ticari ve proje tanıtımı gibi sunumlar, kesin başarıyla sonuçlanması gereken kategorilerdir. Nihayetinde bu alanlarda yapacağınız sunumdan ziyade, proje ve ticari faaliyetleriniz için büyük yatırımlar yaptığınızı düşündüğümüzde insanlara bunu etkili bir şekilde aktarmak, ikna etmek ve taraf toplamak gibi başarılı çalışmaların önemi tartışılmaz derecede büyüktür.

Online Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Sunum Teknikleri Eğitimi Kapsamı

Alacağınız eğitim kapsamında, öğrenebileceğiniz konu içeriklerinden bazıları şunlardır.

 • Yapılacak sunumun temel amacının belirlenmesi ve bu amaca uygun planlama yapılması

 • Tüm detaylarıyla sunumun hazırlanması

 • Sunumun yapılacağı yerin ve kullanılacak donanımların önemi

 • Sesli ve görüntülü araçların sunuma olan katkısı

 • Sunucunun sunum yaparken dikkat etmesi gereken şeyler

 • İzleyici ile birebir etkili iletişimin kurulması

 • İzleyici ile etkileşim kurulurken soru sorma ve tartışma gibi unsurların detayları

 • Sunum yaparken görüntülü ve sesli teknik araçların tam olarak nerelerde kullanılacağı

 • İzleyicinin dikkatini çekmek için yapılabilecek şeyler

 • Sunum esnasında stres ve heyecanın yenilmesi

 • Power point sunumu yaparken ve öncesinde dikkat edilmesi gerekenler

 • Beden dilinin etkili bir şekilde kullanılması

 • İlgi çekici sunum hazırlama teknikleri

 • Sunum yapılan kitleye kitlesel algının nasıl yapılacağı ve dinleyiciye en iyi şekilde mesajı ulaştırma teknikleri

Gibi farklı birçok detay, bu eğitimler kapsamında öğreneceğiniz bazı konu başlıklarıdır.

Etkili İletişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Kimler Bu Eğitimi Almalıdır?

Sunum yapmak yani tekil ya da kalabalık bir kitleye hitap etmek, her insanın hayatında ihtiyaç duyabileceği şeylerden biridir. Sunum tekniklerini iyi bir şekilde bilmek, gerek birebir görüşmelerde ve gerekse kitlesel mesaj verme gerekliliğinin olduğu yerlerde, oldukça önemlidir.

Bu yüzden hayatının her alanında başarıyı sağlamak isteyen kişiler, bu eğitimleri alabilirler. Okulda öğrencilerin iyi bir sunum yapması nasıl ki eğitici etkileyecek ve notlara yansıyacak bir durumsa, yöneticiler, ürün pazarlaması yapanlar, işverenler ve profesyonel olarak ikna gücünü artırmak isteyenler, bu eğitimlere mutlaka katılmalıdır.

Siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri de bu eğitimlerden faydalanarak, yöneticisi olduğu kuruluşta daha büyük başarılar sağlayabilirler.

Boğaziçi Enstitüsü Etkili Sunum Teknikleri Eğitim Sertifikası

Enstitü olarak verdiğimiz bu eğitimin sonunda başarı sağlayan öğrencilerimize, ulusal bazda geçerliliği olan sertifikanın yanı sıra, uluslararası geçerliliğe sahip ayrı bir sertifika vermekteyiz. Bu sertifikalar sayesinde farklı alanlarda iş bulma imkanınız daha fazla olacağı gibi, seminer ya da benzeri etkinliklerde sunum yapmanız da söz konusu olacaktır.

Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?