İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-03-01T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Eğitim İçin Kullanılan Malzemelerin Temini

Eğitim İçin Kullanılan Malzemelerin Temini


Okulların gelişmiş teknoloji ve çağdaş eğitim anlayışına uyum sağlamasını kolaylaştırmak için, malzeme temini ve özellikle kaliteli malzemenin temini eğitim sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Yakın geçmiş Türkiye'sinde özellikle 1990-2000 yılları arasında sıcak satış dönemi diye adlandırdığımız dönemlerde okullara malzeme tanıtımına gelen satış elemanları vasıtası ile okulların ve eğitim kurumlarının ihtiyaçları temin ediliyordu. Günümüzde ise özellikle nitelikli ve işini iyi yapan okul yöneticileri, idarecileri, memurları yoluyla araştırma ve inceleme yapmadan malzeme temin eden okul sayısı çok aza inmiştir.

Okul Aile Birlikleri Eğitim Malzemeleri Temininde Etkilidir

Okulların kendi bünyesinde kurulan ve son yıllarda okul yönetimi üzerinde de önemli etkiye sahip olan okul aile birlikleri malzeme temini yapılırken okul yönetimi ile istişare yapmakta, araştırma yapmakta ve yönlendirme faaliyetinde bulunmaktadır. Öğrencilerin çıkarlarını, gelişimlerini okul yönetimi kadar okul aile birlikleri de ön planda tutmaktadır. Saha analizi yapıp, en uygun fiyata ve en kaliteli ürün nasıl alınır konusunda okullara ve yöneticilerine yardımcı olmaktadırlar.

İş sağlığı ve Güvenliği. Boğaziçi Enstitüsü.

Okullarda Profesyonel Yöneticilerin Aranması

Okullardaki kurum müdürlerinin, yardımcılarının, idarecilerinin özellikle eğitim yönetimi ve denetimi konusunda uzman olması, iş sağlığı ve güvenliğinin önemini bilmesi, ve öğrencilerin çıkarlarını ön planda tutması, malzeme temini konusunda daha dikkatli davranmalarına sebebiyet verecektir. Kısıtlı bütçeler ile ekonomik faaliyetleri sürdüren özellikle devlet okullarında, mal alımı, materyal temini ve sınıflarda bunların güncel kullanımı konusunda okul yöneticileri titiz seçici ve ihtiyaç dahilinde alımlarda bulunmalıdırlar. İhtiyaç fazlası alımların yapılması hem israf hem de okula ciddi bir yük getirecektir. Bunun planlamasını da iş sağlığı ve güvenliğine hakim olan okul yöneticileri yapmaktadır.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Seçici ve Titiz Davranılmalı

Alışveriş yaptığınız firmadan, daha önceden başka tanıdık bir eğitim kurumu alışveriş yapmış mı? Ne gibi sorunlar ya da ne gibi avantajları olmuş? Bunların iyi araştırılması gerekmektedir. Sürekli malzeme temini yapılan kurum ile eğer ekonomik şartlar iyi ise, fiyat konusunda yardımcı olunuyor ise devam edilmelidir. Fakat piyasa analizi yapıldıktan sonra, daha kaliteli ve güncel özelliklere sahip eğitim malzemesini satan farklı bir kurum ve kuruluş var ise onunla çalışmakta da sakınca yoktur. Doğru firmadan eğitim malzemeleri temini yapmak için forum sitelerinden ve blog sayfalarından müşteri memnuniyeti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?