Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!
Blogger Nasıl Para Kazanır?

Blogger Nasıl Para Kazanır?


Blogger Nasıl Para Kazanır?

Blogger olmak ve ev ortamında para kazanmak herkesin hayal ettiği şeylerden bir tanesidir. Ancak birçok kişinin ortak sıkıntısı nasıl blog açılacağı ve hangi konularda ilerlenmesi gerektiğidir. Blogger olmak ve bu işten para kazanmak tahmin edildiği kadar zor değildir. Bunun için kişinin ilgi alanlarını iyi bir şekilde tespit etmesi ve blogunu o alanda ilerletmesi yeterli olacaktır. Örneğin; bir kişi kitaplardan ve filmlerden hoşlanıyor ise o alanda ilerlemelidir. Bu sayede yapılan iş sıkıcı olmayacak ve eğlenerek para kazanmak mümkün hale gelecektir.

Nasıl Blog Açılır?

Blog açmak için birçok farklı site ve yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ve ücretsiz olanı Blogger.com'dan blog açmaktır. Bloguna özgün ve kopya olmayan içerikler yükleyen kişilerin hit sayılarının çok daha hızlı bir şekilde arttığı biliniyor. Onun dışında domain adı alarak ücretli bir şekilde blog açmakta mümkündür. Bu noktada blogun teması ve tasarımı da son derece önemlidir. İnsanlar bloga girdiğinde ilk önce tasarıma sonra ise yazılara odaklandığından düzgün bir tema belirlenmelidir.

Blogdan Para Kazanmak

Blogdan para kazanmak için sabırlı olunmalı ve sitenin okurlarına ulaşması beklenmelidir. Bu hemen olmayacağından ilk günler maddi beklenti içinde olunmamalı ve düzenli olarak özgün makaleler eklenmelidir. Bir süre sonra Google sıralamalarında üst sıralara çıkmak ve siteye reklam almak mümkündür. Zaten blog üzerinden para kazanmanın en önemli anahtarı reklamlardır. Google Adsense tarafından siteye reklam vermek düzenli bir gelir sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

İyi Bir Blogger Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog üzerinden para kazanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar mevcuttur. Bunlardan ilki siteye reklam alındığında her alanın doldurulmaması gerektiğidir. Çok fazla reklam okuyucuları rahatsız edeceğinden site hitlerinin düşmesine neden olacaktır. Bu gibi durumların Adsense gelirlerini önemli ölçüde etkilediği biliniyor. 

Bunun dışında düzenli makale yazmamakta okuyucu kaybına neden olacak ve doğrudan site gelirlerini etkileyecektir. Bu sebeple hemen pes edilmemeli ve blog yazma işinden zevk alınmalıdır. Blog yazarken özgün ve kopya olmayan içerik kullanıldığı müddetçe reklamlar ile para kazanmak son derece kolay olmaktadır.

İyi bir blog yazarlığı için kişisel gelişiminizin üst seviyede olması gerekmektedir. İyi bir kişisel gelişim eğitimi almak için Boğaziçi Enstitüsü mesleki ve kişisel gelişime dayalı farklı birçok alanda, uzaktan ve örgün eğitim vererek başarı elde etmenizi sağlamaktadır. Bu başarının sonunda da sektöründe büyük bir prestije sahip olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikaları ve uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ‘la bu süreci taçlandırmaktayız.

Her şeyden önce eğitim verdiği kişilere yeni bir şeyleri katma hedefinde olan akademisyen kadromuz, sizlere en iyisini sunabilmek adına gayret sarf etmektedirler. Boğaziçi Enstitüsü Türkiye sınırlarını aşan bir üne kavuşmuş ve farklı Türk devletlerinden öğrencilerinde önemli tercihleri arasında yer almıştır.

Alanında seçkin akademisyen ve eğitimcilerle hizmetlerine devam eden Boğaziçi Enstitüsü, farklı birçok alanda sertifika sağlayan ve sektöründe kendini ispat etmiş en nitelikli kuruluşların başında gelmektedir.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?