İnternetten Para Kazandıran İşler
2020

İnternetten Para Kazandıran İşler


İnternet Teknolojileri hayatı giderek daha fazla kolaylaştıran, her alana renk katan çok güzel bir nimet. Akılcı kullanıldığı takdirde gerek iş dünyası gerek diğer her alanda ileri seviye başarılara imza atmak mümkün. Para Kazanmak ‘ta bunların arasında. İnternetten para kazanmak cümlesiyle başlayan konularla bir çok yerde sizinde karşınıza çıkmıştır mutlaka. Peki şimdiye kadar böyle bir girişimde bulundunuz mu?. 


İnternetten para kazanma düşünceleri size ütopik birer hayal gibi geliyorsa yanılıyorsunuz. Ciddi anlamda eğitimli ve bilinçli bir şekilde girişim yapar, baştada belirttiğimiz gibi akılcı yaklaşırsanız  bir süre sonra düzenli maaş aldığınız tam zamanlı işinizi bile bırakacak derecede iyi kazançlar elde ettiğinizi bizzat gözlemliyor olacaksınız.  

Destek amacıyla İnternetten Para Kazandıran İşler başlığı altında  sizler için 13 İş Fikri derledik. Şunu özellikle belirtelim. Maddeler halinde açıklayacağımız  İş Fikirleri kolayca uygulanabilir. Okurken mantıksal olarakta yaklaştığınız zaman sizde net olarak farkedeceksiniz. Dolayısı ile sadece okumakla kalmamanızı sizin için en uygun olduğuna kanaat getirdiğiniz bir iş fikrini internetten para kazanmak için mutlaka uygulamaya geçirmenizi tavsiye ediyoruz.  

Ancak şunuda belirtelim başlangıç aşamasında mevcut işinizi hemen bırakmanızı tavsiye etmiyoruz. Zira yapacağınız girişimcilik için siz henüz başlangıç aşamasındasınız. Başlattığınız iş iyi bir seviye gelipte artık giderek artan, sürdürülebilir kazançlar elde etmeye başlarsınız işte bu aşamada tüm zamanınızı girişiminize ayırabilirsiniz.

Şimdi İnternetten Para Kazandıran İşler şeklinde madde madde açıklayacağımız iş fikirlerine geçebiliriz;

1 - Blog Açarak İnternetten Para Kazanmak

Buraya kadar geldiniz ancak burada takıldınız mı?. Sorun değil okumaya devam edin. İnternet sitesi yada blog nasıl açılır bilmiyor olabilirsiniz. Fakat hiç kuşkusuz bu öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Günümüzde gerek web sitesi yapmak gerekse bir blog sahibi olmak artık birkaç saniyelik iş.  Karışık süreçlerle uğraşmanıza gerek bile yok. Bir gmail hesabınız varsa giriş yapın ve profil resminizin bulunduğu kare şeklindeki dokuz noktaya tıklayın. Burada ücretsiz bir google blog hizmeti olan blogger 'i göreceksiniz.


Hemen ilk blogunuzu oluşturabilirsiniz. Hatta hiç beklemeyin bu makaleyi iyice özümseyerek okuyup bitirdiğiniz andan itibaren en iyi bildiğiniz bir alanda kendiniz için bir blog oluşturmakla başlayın. Ayrıca blog oluşturmanız için kullanabileceğiniz daha birçok ücretsiz servis var. Peki blog açıp nasıl para kazanacaksınız. Elbette birçok metod var. Bunları bir sonraki makalelerimizde yine detaylı olarak açıklıyor olacağız. Fakat şimdi öncelikle buradan blogunuzu açmakla başlayın işe.

2 - Satış Ortaklığı İle İnternetten Para Kazanmak

En başta belirttiğimiz blog açma fikrini uygulamaya koyduysanız blogunuz üzerinden satış ortaklığı ile çalışan firmaların ürünlerini tanıtıp sayfalarına yönlendirerek düzenli kazanç elde etmeye başlayacaksınız. Bunun için yapmanız gereken google arama motorunda Türkiye için satış ortaklığı yabancı firmalar için affiliate kelimesi ile arama yapmak.

Satış ortaklığı yada affiliate üye olduğunuz sitelerin ürünlerine ait url linklerini web sitenizde yada bloğunuzda direkt bir banner halinde paylaşabileceğiniz gibi dilerseniz bu satış ortaklığı ürünü konusunda güzel bir tavsiye makaleside yazabilir bu şekilde paylaşabilirsiniz. Bizimde tavsiyemiz bu yönde. Zira tavsiye makalesi şeklinde yapacağınız bir satış ortaklığı ürünü hem sitenize içerik yönünden zenginlik ve değer katacak hemde okurlarınız ve takipçileriniz tavsiyeleriniz doğrultusunda bu ürünü satın alacaktır.

 

3 - Facebook Grup Oluşturarak İnternetten Para Kazanmak

Gerçek kullanıcılardan oluşan geniş kitleli facebook grupları oluşturursanız bu gruplarda firmaların reklamlarını yapabilir iyi ve düzenli bir kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik sürekli artış gösteren bir kazan. Ancak en az iki tane gerçek üyeli ve geniş kitleli kaliteli grup oluşturmak için belli bir zamana ihtiyacınız olacak.  Ciddi ve istikrarlı bir şekilde böyle bir grup oluşturmak için gayret gösterirseniz uğraştığınız zamana değdiğini göreceksiniz.

Bu süre içinde sabırlı ve istikrarlı bi şekilde kurduğunuz gruba üye kaydetmeye devam etmeli, aynı zamanda dikkat çekici ve bilgilendirici paylaşımlarla üyelerinizi grupta tutmaya çalışmalısınız. Gruba kaliteli paylaşımlarla fayda sunarsanız bunun ciddi anlamda geri dönüşünü alırsınız.

4 - Sanal Dükkan Açarak İnternette Para Kazanmak

Kendinize ait bir web siteniz yada blogunuz olmadanda internet üzerinden ticaret yapabilir gelir elde edebilirsiniz.  Şunu demek istiyoruz. İnternetten para kazanmak için bir web sitenizin olmasına gerek yok. Bunun için gittigidiyor, sahibinden.com, n11.com gibi siteleri kullanabilirsiniz. Bu siteler üzerinden kiralayarak oluşturabileceğiniz sanal dükkanınızda bulunduğunuz ilin yöresel ürünlerini, yada bebek kıyafetleri satabilir, daha değişik sektörlerde ticari girişimlerde bulunabilirsiniz.

Bunun için şöyle küçük bir örnek verelim. Emekli bir öğretmen gittidiyor üzerinden oluşturduğu dükkanı vasıtasıyla kitap satışı işine girişti. Söz konusu bu öğretmen gösterdiği ciddi gayret neticesi bir yıl gibi bir zaman dilimi içinde aylık net olarak 3000 - 5000 arası bir gelir seviyesine ulaştı. Kazancı aylık olarak en düşük zamanlarda 3000 TL olmakla birlikte zaman zaman 5000 TL seviyesine ulaşabilmektedir. Bunun için günlük 2 saat internette dükkanıyla uğraşması yetiyor. Bunu sizde yapabilirsiniz.

5 - İnstagram 'dan Para Kazanma

Bir sosyal medya platformu olan İnstagram günümüzün en fazla  gelir getiren ticaret ortamlarından biri olma yönünde hızla ilerliyor. Özellikle  İnstagram ’da butik mağaza açmak tahmin ettiğinizin aksine basit ve kolay bir süreç. Bu süreçteki birkaç işlemi yaptıktan sonra instagram mağazanızdan satış yapıp gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Butik Mağaza Açarak Para Kazanma fikri size çok iyi kazandıracak.

Butik kelimesine takıldıysanız kısaca açıklayalım; Butik fransizca boutique kelimesinden geliyor. Anlam olarak ise mağazadan daha küçük satış dükkanlarına genel olarak butik adı veriliyor. Yani bildiğiniz büyük çaplı mağazaların aksine küçük bir ofis şeklinde mağaza düşünün. İşte bu. Ama siz bu küçük mağazanızdan bütün Türkiye 'ye hitap ediyorsanız devasa mağazalardan çok daha fazla gelirler elde edebilirsiniz.

6 - E - Kitap Yazarak Para Kazanmak

Mutlaka çok iyi olduğunuz bir konu vardır. Peki bu konu hakkında detaylı bir kitap yazmayı neden düşünmediniz?. Yayınevi bulma, kitabı onaylatma, çıkan masraflar. Evet bunlar sorun. Ancak bilinen klasik kitaplardan bahsetmiyoruz.  Dijital Kitap yazabilirsiniz. İnsanların hangi konulara neleri öğrenmeye ihtiyacı olduğunu tespit edip o konu hakkında net ve doyurucu bilgilerle dolu bir e kitap oluşturabilirsiniz.

Eğer insanlara ihtiyaçları olan bilgiyi net olarak verebilirseniz E Kitap Yazarak Para Kazanmak olasıdır. Günümüzde insanların gazete bayilerinden gazete almak yerine internetten haberleri takip ettiğini, e kitap okuma ortamlarında kitap okuduğunu göz önünde bulundurursanız gerçek anlamda ihtiyaca yönelik olarak hazırlayacağınız kaliteli bir e kitapla iyi derecede gelirler elde edebileceğinizi tahmin etmek zor değil.

7 - Reklam Videoları Hazırlayarak Para Kazanmak :

Bu çok iyi bir fikir. Firmalar İçin Reklam Videoları Hazırlayarak Para Kazanma reklama her zaman ihtiyaç duyan sektörler için  oldukça cazip gelecektir. Başlangıçta fiyatları düşük tuttuğunuzda ciddi geri dönüşler almanız olası. Dikkatli ve disiplinli bir şekilde uyguladığınız takdirde reklam videoları ile düşündüğünüzden daha fazla miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Size başlangıçta sadece bir kartvizit ve bir ajanda yeterli. Müşteri ziyaretlerine başlayıp reklam videoları hakkında detaylı bilgilendirme yaparak iş alımı yapabilirsiniz.

8 - Makale Yazıp Satarak Para Kazanmak :

Yazma konusunda başarılıysanız Makale Yazarak Para Kazanma konusunda başarılı olabilir bu özelliğinizi çok iyi değerlendirebilirsiniz. Webmaster forumlarına ilan açıp gelen siparişler üzerine makale yazarak gelir elde edebileceğiniz gibi değişik konularda onlarca makaleyi makale paketleri tarzında hazırlayıp yine webmaster platformlarında hazır makale paketleri şeklinde bir başlık açarak satışa sunabilirsiniz.  

Ayrıca kendinize özel bir makale satış sitesi açarak paketler halinde hazırladığınız makaleleri kategorisel bazda sitenize ekleyip satışa sunabilirsiniz. Şunuda belirtelim makale alış satış konusunda açılmış facebook gruplarınada üye olabilir ürünlerinizi buradada pazarlayabilirsiniz.

9 - Çeviri Yaparak Para Kazanmak :

Herhangi bir yabancı dili çeviri yapacak seviyede çok iyi biliyorsanız bu sizin için süper bir gelir vesilesi olabilir. Yine webmaster platformlarında açacağınız çeviri ilanlarıyla düzenli, sürekli artan iyi gelirler elde edebilirsiniz.

10 - Logo Tasarımı Yaparak Para Kazanmak :

Grafik tasarım bilginiz hangi seviyede?. Esasen hangi seviyede olduğu çok ta önemli değil. Zira artık günümüzde tüm alanlarda kurslar açılıyor ve fiyatlarda o kadar yüksek değil. Biraz sabır ve ciddi bir dikkatle iki ay içinde iyi bir grafik tasarımcı olarak iş yapabilir seviyeye gelebilirsiniz. Sonrasımı?. Tabiki çok güzel. Orta düzeyde iyi bir grafiker her hangi bir ajansta 4000 TL maaşla işe başlayabilir.

Dahası tam zamanlı işinde çalışırken aynı zamanda webmaster forumlarında yada kendisi için oluşturacağı sitesinde sadece logo yaparak aldığı maaştan daha fazla gelir elde edebilir.

11 - Domain Ticareti İle Para Kazanmak :

Akılda kalıcı marka olabilecek jenerik domainleri tespit edip kaydederek bunları gerek webmaster forumlarında gerek bizzat kendinize ait web sitenizde ilan açıp sergileyerek satabilirsiniz. Bilinçli yaptığınız takdirde iyi seviyede gelir elde edebilmeniz mümkün.

Özellikle domain ticareti için tescil edilmiş ve tescil eden kişi açısından çokta önem arzetmeyen bir domainin bir başkası tarafından çok önemli olduğunu ciddi paralar teklif ederek tescil eden kişiden satın aldığını bizzat gözlemlemiş olarak şunu belirtelim domain ticareti ile para kazanmak gelir getirmesi açısından çok kârlı bir girişim.

Ancak şunu öncelikle belirtelim, bu iş için kendinizi çok iyi seviyede eğitmeniz gerekiyor. Hangi siteler düşen domainleri gösterir, düşen domainin geçmişi nasıl araştırılır, ilgi çekici domain nasıl bulunur gibi konulara tam anlamıyla vakıf olduğunuz zaman domain ticaretinden para kazanabilecek seviyeye gelmişsiniz demektir.

12 - Fotoğraf Satarak Para Kazanmak :

Fotoğraf çekimi konusunda nasılsınız?. Çok iyi olmasanızda hiç sorun değil.  Artık akıllı telefonlar vasıtasıyla en amatör insanlar bile oldukça kaliteli fotoğraflar çekebiliyor. Bunu bizzat kendiniz bile deneyimlemiş olmalısınız. Dahası yukarıda da belirttiğimiz gibi günümüzde her sektör için açılan gerek uzaktan eğitim metodu ile gerekse fiziksel onlarca pratik kurs var. Kısa süreli bir fotoğrafçılık kursu ile bu konuda çok daha başarılı olabilir çok iyi seviyelere gelebilirsiniz.

Bundan sonrası ise sürekli kaliteli fotoğraflar çekmek. Bazen bulunduğunuz yada ziyaret için gittiğiniz ilin turistik mekanları, tarihi alanları, hayvanlar, bitkiler, bazen bir kedinin sevimli pozları gibi bir çok konuda resim çekebilir çektiğiniz resimleri online ücretli resim sitelerine satarak gelir elde edebilirsiniz. Resimleriniz bu sitelerden her satın alındığında sizde kazanacaksınız. 

 13 - Eğitim Videosu Çekerek Para Kazanmak : ( Udemy ) :

Çok iyi olduğunuz hatta uzman sayılabileceğiniz bir bilgi birikiminiz var. Neden bunu diğer insanlarada öğretmiyorsunuz. Bilgi paylaşılmalıdır. Bunu ücretli yapabilir, bu sayede çok ciddi ve düzenli para kazanabilirsiniz.  Günümüzde ücretli olarak eğitim verebileceğiniz bir çok platform var.  Bunlardan biride Udemy. Uzman seviyede bilgi sahibi olduğunuz bir konuda eğitim videosu çekebilir bunu udemy vasıtası ile satışa sunabilirsiniz.  

Eğitim videosu çekmek için profesyonel olmanıza ve teknik ekipmanada gerek yok. Herşey çok kolay artık. Örneğin ücretsiz olarak sunulan wink programı işinizi çok iyi derecede görecektir. Buradan indirebilirsiniz >> debugmode.com/wink

 

 

{{dil.yorumlar}}

{{yrm.yazar}}

{{yrm.baslik}}

{{yrm.yorum}}
{{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}