Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!

Etkili Liderlik Eğitimi, tanımlanan liderlik özelliklerinin bir üst basamağıdır. Her bir yöneticinizin aynı zamanda etkili birer lider olabilmeleri için bilgi birikimi ve motivasyona sahip olmaları gerekir. Bunlar, doğuştan gelen özellikler olmadığı için ancak eğitimle mümkündür. 

 

Etkili Liderlik Eğitimi Sizlere ve Yöneticilerinize Neler Kazandırır?

 

 • Yöneticilerinizin ekiplerini doğru bir yönetim anlayışıyla yönetmesini sağlar.
 • Yöneticilerinizin ekiplerini belirli hedeflere yönlendirebilmesine vesile olur. 
 • Yöneticileriniz, ekiplerini bu hedeflere ulaşmak noktasında motive eder.
 • Yöneticileriniz, ekiplerine gerektiğinde duygusal motivasyonu da sağlamayı öğrenir.

 

 

Etkili Liderlik Eğitimimizin Farkları Nelerdir?

 

 • Etkili Liderlik nasıl olmalı konusunda uzman ve uzun yıllar sektörlerinde deneyim kazanmış eğitmenlerden oluşan geniş bir eğitmen kadrosu.
 • Güncel ve yeni bilgilerle donatılmış en kapsamlı Etkili Liderlik Eğitimi.
 • Örgün veya online canlı eğitimlere video erişim imkânı sağlıyoruz. 
 • Talep ederseniz kurumunuza özel geliştirilmiş ve yöneticilerinize göre kurgulanmış içerikle eğitim.
 • Talep ederseniz sizlere ve yöneticilerinize bire bir eğitim veya süpervizyon desteği.

Eğitim Planı

12

1-Liderliğin Tanımı

00:00 Saat

1-Liderliğin Tanımı

 

 

Liderlik Tanımları

Liderlik olgusu ile ilgili literatürde yüzlerce tanım yapılmıstır. Hemen hemen bu alanda arastırma yapan bütün bilim adamları bir tanımlama yapmıslardır.  Liderlik olgusu üzerinde her hangi bir uzlasının saglanamamıs olması  bu çok çesitliligin dogal bir sonucu olarak da kabul edilebilir.

Liderlik olgusu üzerine binlerce akademik arastırma yapılmıs ve yüzlerce tanım literatüre kazandırılmıstır (sisman, s.4, 2002). Bu kadar çok tanım olmakla beraber bu tanımların çogu net ve tam anlasılır bir sekilde degildir. Liderligin çesitli boyutlarını anlatan bu tanımlar, paralel oldukları noktalarda bile net bir ifade yapısı kuramamaktadırlar. Bu her ortamdaki ve sartlardaki liderligin farklı özellikler tasımasından ileri gelmektedir. Bu yüzden liderligin anlamı liderin içinde bulundugu konuma, gruba ve sürece baglı olarak farklı algılanmaktadır .

Buna baglı olarak da son yıllarda (bazı kavramlarla özdes) günümüz sartlarına uygun liderlik tanımları da yapılmaktadır (dönüsümcü liderlik, vizyoner liderlik, etik liderlik, moral liderlik, kültürel liderlik, ögretim liderligi, entelektüel liderlik vb.).

Arastırmada, liderlik tanımları tarihsel bir perspektif içerisinde incelenmistir.  incelemede belirli zaman dilimleri içersinde o zamanın sartlarına ve egemenlik anlayısına uygun liderlik tanımlamalarının yapıldıgı görülmektir. 20.yüzyılda, liderlik alanında yogun bilimsel çalısmaların yapıldıgı, liderlik olgusunun deneysel olarak arastırıldıgı ve çok yönlü olarak ortaya konulmaya çalısıldıgı tarihî bir süreç yasanmıstır. Bu yüzyılda degisik bilim dallarından kuramcı ve uygulamacılar liderlik olgusunu çözümlemeye ve deneysel ortamlarda analiz etmeye çalısmıslardır.

 

Liderlik ile Girişimcilik Eğitimleri

00:00 Saat

Liderlik ile Girişimcilik Eğitimleri

Online Liderlik Eğitimleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Online liderlik eğitimleri, bireyin kendini liderlik alanında geliştirebileceği, yönetim becerileri kazandığı ve toplulukları idare etmeyi öğrendiği eğitimlerdir.

Online liderlik eğitimleri satın alırken dikkat edilecek birçok nokta bulunmaktadır. Örneğin liderlik eğitimin içeriği nedir, bireye katacağı faydalar nelerdir, eğitim alındıktan sonra neler değişecek, gibi soruların net bir cevabı olmalıdır.

Online liderlik eğitimleri satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Eğitimin içeriği
 • Eğitimin süresi
 • Eğitimin kalitesi
 • Sertifika türleri
 • Sertifika geçerlilikleri

Online Liderlik Eğitimleri Nelerdir?

Online liderlik eğitimleri şunlardır:

 1. Liderlik ve Etkili Yöneticilik Eğitimi 
 2. Liderlik Eğitimi
 3. Liderlik ve Etkili Girişimcilik

1.  Liderlik ve Etkili Yöneticilik Eğitimi

Liderlik ve Etkili Yöneticilik Eğitimi, bireye liderlik özellikleri kazandıran, toplulukları yönetmeyi öğreten ve kurumlarda idarecilik becerisi sağlayan bir eğitim programıdır. Etkili yöneticiliğin nasıl yapılacağına dair teknik detayları anlatan eğitim, herkesin katılımına açıktır. Dileyen herkes Liderlik ve Etkili Yöneticilik Eğitimi’ne kayıt olabilir.

2. Liderlik Eğitimi

Liderlik tanımının net bir şekilde yapıldığı ve tüm detayların aktarıldığı Liderlik Eğitimi, kişiye etkin bir lider olmayı öğretirken kurum ve kuruluşlarda yönetici pozisyonda nasıl çalışması gerektiğini de aktarıyor. Dileyen herkesin kayıt olabileceği Liderlik Eğitimi, içerik kapsamı olarak da oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

3. Liderlik ve Etkili Girişimcilik

Liderlik ve Etkili Girişimcilik Eğitimi, bireye etkin bir liderlik vasfı kazandırırken girişimcilik ruhunu da eklemeyi unutmuyor. Etkili girişimcilik teknikleri, başarılı girişimcilik ve doğru liderlik tanımlarının anlatıldığı eğitim, herkesin katılımına açık.

Online Liderlik Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

Online liderlik eğitimlerinin faydaları şunlardır:

 • Kişisel gelişimde artış olur.
 • Yöneticilik ve liderlik alanlarında profesyonel bilgiler edinir.
 • Birey, iş yaşamında daha öz güvenli olur.
 • Psikolojik olarak güçlülük sağlar.
 • Birey, mesleki uzmanlık kazanır.
 • Liderlik eğitimleri, kişiye yeni çalışma alanları yaratır.

Online Liderlik Eğitimlerinin İş Hayatına Faydaları Nelerdir?

Online liderlik eğitimlerinin iş hayatına faydaları şunlardır:

 • Kişinin iş hayatında daha öz güvenli olmasını sağlar.
 • Mesleki gelişimini artış olur.
 • Kariyerinde doğru adımlar atmasını sağlar.
 • Elde ettiği gelirde artış olur.
 • Güçlü ve etkin bir öz geçmiş oluşturmayı sağlar.
 • Kişisel gelişimde artış sağlar.

Online Liderlik Eğitimleri Sayesinde İş Bulunabilir mi?

Online liderlik eğitimler, üniversite sertifikalı eğitimler olduğu için iş bulmaya yardımcı olurken yeni çalışma alanları da yaratır. Online liderlik eğitimleri yalnızca liderlik özelliği sağlamaz aynı zamanda meslekte uzmanlık ve yöneticilik becerileri kazandırma konusunda da etkilidir.

Online Liderlik Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Online liderlik eğitimleri, kendini liderlik ve yöneticilik alanlarında geliştirmek isteyen her bireyin katılımına açık eğitimlerdir. Liderlik eğitimlerine katılmak isteyen herkes, kolayca eğitime kaydını yaptırıp eğitimleri alabilir.

Online Liderlik Eğitimleri Sonunda Sertifika Alınır mı?

Online liderlik eğitimleri sonunda, hangi eğitim olduğu fark etmeksizin sertifika alınır. 

Online Liderlik Eğitimi Sertifikası Alabilmek için Sınava Girilir mi?

Online liderlik eğitimi sertifikası alabilmek için sınava girilmektedir. Sınavlar, çevrim içi ortamda gerçekleşir ve sınavın içeriğine göre sınav süresi değişiklik gösterir. Bir sertifika sınavı için ortalama süre 25 ila 30 dakika arasındadır.

Online Liderlik Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Online liderlik eğitimi sertifikası şu işe yarar:

 • Mesleki uzmanlığı belgeler.
 • İş görüşmelerinde kişiyi avantajlı bir konuma getirir.
 • Etkin bir öz geçmiş oluşturmaya yardımcı olur.
 • Yenilikçi ve eğitime açık bir birey olduğunuzu gösterir.


Bu eğitimi kurumsal olarak talep et.

Boğaziçi Enstitüsü, geliştirdiği özgün yaklaşım ile firmanızın eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve analizinden başlayan tam kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunar. Eğitim beklentileriniz ve kurum ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı analizleri gerçekleştirir. Şirketiniz için en doğru eğitim tasarısını kurgulamaya başlar. Sağladığı örgün ve online kurumsal eğitim hizmeti ile eğitmen-firma ilişkisini profesyonel çerçevede yürütür ve en uygun eğitim çözümünün sağlanması için yüksek kalitede hizmet verir.