Urdu Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Urdu Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, Urdu Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Urdu Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması Urdu Dili ve Edebiyatı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanları, AYT’deki dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Urdu Dili ve Edebiyatı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Urdu Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ANKARA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Urdu Dili ve Edebiyatı

Dolmadı

Dolmadı

DİL

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Urdu Dili ve Edebiyatı

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

Urdu Dili ve Edebiyatı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Urdu Dili ve Edebiyatı mesleği Ankara Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Urdu dili alanında eğitim almak isteyen kişilerin tercihi Ankara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi olmaktadır. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü için Ankara Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin farklı kültürlere ilgili olması, yabancı dil öğrenmeye yatkın olması, bölümün istihdam oranının az olduğunu bilmesi beklenmektedir. Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitim alabilmek için Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü taban puanını geçmek, Urdu Dili ve Edebiyatı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Urdu Dili ve Edebiyatı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Urdu Dili ve Edebiyatı benzeri bölümler aşağıdadır:

Urdu Dili ve Edebiyatı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Urdu Dili Bölümü Pakistan’ın resmi dili olan Urduca üzerineyken Hindoloji Bölümü Hindistan’ın resmi dili olan Hintçenin eğitimini verir. Dillerin kökenleri ve ülkelerin kültürleri benzerdir.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat