Bütün Dil Eğitimleri Kısa Süreliğine 990 TL yerine SADECE 149 TL! Fırsat Bitmeden Hemen Kaydol!
2024-04-26T23:59
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık başarı sıralaması Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanları, AYT’deki yabancı dil puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık

Dolmadı

Dolmadı

DİL

 

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık mesleği Trakya Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık eğitimi ülkemizde yalnızca Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesinde verilmektedir. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü için Trakya Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin farklı kültürlere ve farklı dillere ilgili olması, iki dilin kökeninin karşılaştırmasını yapıp çeviri yapabilecek yetenekte olması, dil öğrenmeye yatkın olması beklenmektedir. Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümünde eğitim alabilmek için Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü taban puanını geçmek, Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölümler, Bulgaristan kültürü, Bulgar dili, Bulgarcada yazılan eserlerin eğitimini verir. Bulgarca Mütercim Tercümanlık bölümü, daha çok çevirmenlik ve editörlük mesleğinde çalışmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir bölümdür. Bölümlerin eğitiminde Bulgar diline dair; Bulgar Dili Ses Bilgisi, Bulgar Dili Dinleme Becerileri, Bulgarca Konuşma Becerileri gibi temel dersler ortak olarak verilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?