Reklam Tasarımı - İletişimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Reklam Tasarımı - İletişimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Reklam Tasarımı - İletişimi 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü taban puanları, Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Reklam Tasarımı - İletişimi başarı sıralaması Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Reklam Tasarımı - İletişimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Reklam Tasarımı - İletişimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü 2023 taban puanları en düşük 242,64363, en yüksek 435,32653'tür. Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 557196, en yüksek 2903'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Reklam Tasarımı ve İletişimi (İngilizce) (Burslu) 

435,32653

2903

SÖZ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Reklam Tasarımı ve İletişimi (İngilizce) (%50 Burslu)

242,64363

557196

SÖZ

 

Reklam Tasarımı - İletişimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü ülkemizde sadece Yeditepe Üniversitesinde İngilizce tam burslu ve %50 burslu seçenekleri ile açılmıştır. Yeditepe Üniversitesi zorunlu staj uygulaması, uygulamaya yönelik dersler içermesi ve eğitim dilinin İngilizce olması sebebiyle Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Tam burslu İngilizce Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü için Yeditepe Üniversitesi taban puanı 435,32653 ve başarı sıralaması 2903’tür. %50 burslu İngilizce Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü için Yeditepe Üniversitesi taban puanı 242,64363 ve başarı sıralaması 557196’dır. 

Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken belirli özellikler vardır. Örneğin yaratıcılık, güçlü gözlem yeteneği ve analiz kabiliyetine sahip olmak bu bölüm için önemlidir. Ayrıca bu bölümü okumak için Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü taban puanını geçmek, Reklam Tasarımı - İletişimi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Reklam Tasarımı - İletişimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Reklam Tasarımı - İletişimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Reklam Tasarımı – İletişimi Bölümüne benzeyen alanlar yukarıdaki gibidir. Bu bölümler, çalışma alanları ve üniversitede okutulan dersler bakımından ortak özellikler taşımaktadır. Örneğin bu bölümlerden mezun olan kişiler reklam ajanslarında, dijital ajanslarda, prodüksiyon şirketlerinde vb. çalışırlar. Pazarlama, İletişim Bilgisi ve Reklamcılık gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?