İslam Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İslam Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


İslam Bilimleri 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İslam Bilimleri Bölümü taban puanları, İslam Bilimleri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İslam Bilimleri başarı sıralaması İslam Bilimleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İslam Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İslam Bilimleri Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İslam Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İslam Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İslam Bilimleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İslam Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İslam Bilimleri Bölümü 2023 taban puanı 215,99014'tür. İslam Bilimleri Bölümü 2023 başarı sıralaması 7672522’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 

İslam Bilimleri

215,99014

767252

SÖZ

 

İslam Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İslam Bilimleri Bölümü sadece Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde açılmıştır. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İslam Bilimleri Bölümüne sahip olan tek üniversite olmasıyla, bu alandaki prestijini ortaya koymaktadır. Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İslam Bilimleri Bölümü için öğrencilerine yaz stajı imkanı da sunmaktadır. Bu yönüyle bölümü tercih edecek öğrencilerin ilgisini çekmektedir. İslam Bilimleri Bölümü için Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi taban puanı 215,99014 ve başarı sıralaması 767252’dir. 

İslam Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İslam Bilimleri Bölümü okuyacak kişilerde bulunması gereken belli kişilik özellikleri vardır. Örneğin İslam dinine ilgi duymak, okumayı sevmek, araştırmacı olmak gerekmektedir. Ayrıca bu bölümü okumak için İslam Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, İslam Bilimleri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İslam Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İslam Bilimleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

İslam Bilimleri Bölümüne benzeyen alanlar yukarıdaki gibidir. Bu bölümlerden mezun olan kişiler din ve din işleri ile ilgili alanlarda istihdam edilirler. Tefsir, Kur'an Okuma ve Arapça dersleri bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?