İletişim Sanatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İletişim Sanatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


İletişim Sanatlar Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İletişim Sanatları Bölümü taban puanları, İletişim Sanatları Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İletişim Sanatları başarı sıralaması İletişim Sanatları Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İletişim Sanatları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İletişim Sanatları Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İletişim Sanatları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İletişim Sanatları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İletişim Sanatları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İletişim Sanatları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İletişim Sanatları Bölümü 2023 taban puanı 306,47756’dır. İletişim Sanatları Bölümü 2023 başarı sıralaması 188157’dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İletişim Sanatları (Burslu)

306,47756

188157

SÖZ

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İletişim Sanatları (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İletişim Sanatları (Ücretsiz)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

İletişim Sanatları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İletişim Sanatları Bölümü ülkemizde sadece İstanbul Kültür Üniversitesinde bulunmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünü açan tek üniversite olmasıyla öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Geniş bir vizyona sahip olması yönüyle dikkat çeken İstanbul Kültür Üniversitesi zorunlu staj imkanı ile öğrencilerin İletişim Sanatları alanını henüz öğrenciyken deneyimlemesine izin vermektedir. İletişim Sanatları Bölümü için İstanbul Kültür Üniversitesi taban puanı 306,47756 ve başarı sıralaması 188157’dir. Ayrıca İstanbul Kültür Üniversitesi bu bölümü %50 burslu ve ücretli seçenekleriyle de sunmaktadır. Ancak %50 burslu ve ücretli seçenekler için taban puanları ve başarı sıralamaları henüz belli değildir.

İletişim Sanatları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İletişim Sanatları Bölümü okumak isteyen öğrencilerin sahip olması gereken bazı nitelikler vardır. Örneğin yaratıcı olmak, güçlü analiz yeteneğine sahip olmak ve sosyal iletişim becerilerinin kuvvetli olması bu özelliklerden bazılarıdır. Ayrıca bu bölümü okumak için İletişim Sanatları Bölümü taban puanını geçmek, İletişim Sanatları Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İletişim Sanatları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İletişim Sanatları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

İletişim Sanatları bölümü yukarıdaki bölümlerle ortak özelliklere sahiptir. Örneğin çalışma alanları ve üniversitede okutulan dersler bakımından bu bölümlerle benzerlik gösterir. Bu bölümlerden mezun olan öğrenciler medya kuruluşlarında, reklam ajanslarında veya özel şirketlerde istihdam edilirler. Ayrıca İletişim Bilgisi, Reklamcılık ve Pazarlama bu bölümlerde okutulan ortak dersler arasında yer alır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?