Film Tasarımı - Yazarlığı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Film Tasarımı - Yazarlığı 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü taban puanları, Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Film Tasarımı - Yazarlığı başarı sıralaması Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü taban puanları, AYT’de sözel puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Film Tasarımı - Yazarlığı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Film Tasarımı - Yazarlığı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü 2023 taban puanı 345,66662’dir. Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümü 2023 başarı sıralaması 72546’dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Film Tasarımı ve Yazarlığı

345,66662

72546

SÖZ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Film Tasarımı ve Yazarlığı (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SÖZ

 

Film Tasarımı - Yazarlığı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü ülkemizde sadece Dokuz Eylül Üniversitesinde bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi gerek Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümünü açan tek üniversite olması, gerek konumu itibarıyla öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı 345,66662 ve başarı sıralaması 72546’dır. Ayrıca bu bölüm Dokuz Eylül Üniversitesinde KKTC uyruklu öğrenciler için de açılmış ancak taban puanı ve başarı sıralaması henüz belli olmamıştır.

Film Tasarımı - Yazarlığı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Örneğin yaratıcı olmak, sözlü ve yazılı anlatım kabiliyetinin güçlü olması ve sinemaya ilgi duymak bu bölümü okuyacak öğrencilerde bulunması gereken niteliklerdir. Ayrıca bu bölümü okumak için Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü taban puanını geçmek, Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekir.

Film Tasarımı - Yazarlığı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Film Tasarımı - Yazarlığı benzeri diğer Bölümler aşağıdadır:

Film Tasarımı – Yazarlığı Bölümü ile yukarıdaki bölümler ortak özellikler taşır. Bu bölümler senaryo yazma, film tasarımı, yönetmenlik alanlarını içerdiği için birbirine benzer. Örneğin Senaryo, Kurgu, Sanat Yönetmenliği gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?