Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-03-23T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Ziraat Mühendisliği Programları 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Ziraat Mühendisliği Programları 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü 2021 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü taban puanları, Ziraat Mühendisliği Programları Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Ziraat Mühendisliği Programları başarı sıralaması Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Ziraat Mühendisliği taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Ziraat Mühendisliği Programları 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Ziraat Mühendisliği Programları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Ziraat Mühendisliği sıralama ve Ziraat Mühendisliği puanları ile ilgili tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü 2021 taban puanları en düşük 259,67018, en yüksek 261,05496'dır. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü 2021 başarı sıralaması en düşük 382.599, en yüksek 377.053’tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ziraat Mühendisliği Programları

261,05496

377.053

SAY

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ziraat Mühendisliği Programları

259,67018

382.599

SAY

 

Ziraat Mühendisliği Programları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi konumu ve akademisyen kadrosu sebebiyle Ziraat Mühendisliği Programları Bölümünü isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi taban puanı 261,05496 ve başarı sıralaması 377.053’tür.Bu bölüm için bir diğer seçenek ise Adıyaman Üniversitesidir. Adıyaman Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü taban puanı 259,67018 ve başarı sıralaması 382.599’dur.

Ziraat Mühendisliği Programları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü okumak isteyenlerin sahip olması gereken belli özellikler vardır. Örneğin doğaya ilgi duymak, takım çalışmasına yatkın olmak ve problem çözme konusunda başarılı olmak önemlidir. Ayrıca bu bölümü okumak için Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü taban puanını geçmek, Ziraat Mühendisliği Programları Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Ziraat Mühendisliği Programları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Ziraat Mühendisliği Programları benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Ziraat Mühendisliği Programları ile yukarıdaki bölümler, ders içerikleri ve çalışma alanları açısından ortak özellikler taşır. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar fidan ve fide işletmelerinde, tohumculuk firmalarında istihdam edilirler. Ayrıca Botanik, Kimya ve Bitki Fizyolojisi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?