Yapı Tesisat Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Yapı Tesisat Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü taban puanları, Yapı Tesisat Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yapı Tesisat Teknolojisi başarı sıralaması Yapı Tesisat Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yapı Tesisat Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yapı Tesisat Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 215,1125’tir. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1366377'dir.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yapı Tesisat Teknolojisi

215,1125

1366377

50

TYT

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yapı Tesisat Teknolojisi (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

3

TYT

 

Yapı Tesisat Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yapı Tesisat Teknolojisi mesleği Dokuz Eylül Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü eğitimi ülkemizde yalnızca Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından verilmektedir. Yapı Tesisat Teknolojisi bölümünde eğitim alarak bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilerin tercihi Dokuz Eylül Üniversitesi olmaktadır. Yapı Tesisat Teknolojisi için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı 215,1125, başarı sıralaması 1366377’dir. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü KKTC uyruklu seçeneği için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin yapı tesisat teknolojisine ilgili, farklı alanlara geçiş imkânı bulunduğu için o alanların en az birine ilgili, dikkatli ve sorumluluk sahibi kişiler olması beklenmektedir. Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Yapı Tesisat Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Yapı Tesisat Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Yapı Tesisat Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Yapı Tesisat Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Yapı Tesisat Teknolojisi bölümünden mezun olan kişilerin yukarıdaki bölümlere Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile geçiş yapma imkânı bulunmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?