online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yapay Zeka - Veri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü taban puanları, Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği başarı sıralaması Yapay Zeka – Veri Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yapay Zeka - Veri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yapay Zeka - Veri Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 524,80716’dır. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 4.201’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği (İngilizce)

524,80716

4.201

SAY

 

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü ülkemizde sadece İstanbul Teknik Üniversitesinde bulunur. İstanbul Teknik Üniversitesi Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümünü açan tek üniversite olması, güçlü akademisyen kadrosu ve İngilizce eğitim vermesi sebebiyle tercih edilir. Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü için İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce taban puanı 524,80716 ve başarı sıralaması 4.201’dir. 

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümünü okumak isteyenlerin sahip olması gereken belli özellikler vardır. Örneğin sayısal beceriye sahip olmak, analiz yapabilmek ve yapay zekaya ilgi duymak gerekir. Ayrıca bölümü okumak için Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Yapay Zeka - Veri Mühendisliği benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümlerden mezun olanlar yazılım şirketlerinde, iletişim ve telekomünikasyon firmalarında çalışırlar. Ayrıca Matematik, Yapay Zekaya Giriş, Veri Yapıları ve Algoritma gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?