online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü taban puanları, Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi başarı sıralaması Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü 2023 taban puanı 209,64711’dir. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması 674858’dir. 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi

209,64711

674858

SAY

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü ülkemizde sadece Karadeniz Teknik Üniversitesinde verilir. Karadeniz Teknik Üniversitesi verdiği nitelikli eğitimi ve alanında tek olması itibarıyla Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü için öne çıkmaktadır. Ayrıca bölümle ilgili müze ziyareti fırsatı sunması bakımından tercih edilir. Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü için Karadeniz Teknik Üniversitesi taban puanı 209,64711 ve başarı sıralaması 674858’dir. Bu bölüm için bir diğer seçenek Karadeniz Teknik Üniversitesinin KKTC uyruklular için açılan programıdır. Ancak bu bölümün taban puanı ve başarı sırası henüz belli olmamıştır.

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümünü okumak isteyenlerin belli özellikleri taşıması gerekir. Örneğin doğaya ilgi duymak, hayvanlardan korkmamak ve sabırlı olmak önemlidir. Ayrıca bölümü okumak için Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Yaban Hayatı Ekolojisi - Yönetimi benzeri bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?