online-egitimler-bogazici-enstitusu
Uzay Bilimleri - Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Uzay Bilimleri - Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü taban puanları, Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uzay Bilimleri - Teknolojileri başarı sıralaması Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uzay Bilimleri - Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uzay Bilimleri - Teknolojileri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 266,10489, en yüksek 271,1326'dır. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 357207, en yüksek 338926'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

271,1326

338926

SAY

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri

266,10489

357207

SAY

 

Uzay Bilimleri - Teknolojileri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü Akdeniz Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Akdeniz Üniversitesi bazı dersleri laboratuvarda yapması ve yenilikçi anlayışıyla Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümünü isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü için Akdeniz Üniversitesi taban puanı 271,1326 ve başarı sıralaması 338926’dır. Bu bölüm için bir diğer seçenek ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesidir. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü taban puanı 266,10489 ve başarı sıralaması 357207’dir.

Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü okumak isteyenlerin sahip olması gereken belli özellikler vardır. Örneğin uzaya ilgi duymak, sayısal beceriye sahip olmak ve doğru analiz yapabilmek bu bölüm için önemli nitelikler arasındadır. Öte yandan bu bölümü okumak için Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü taban puanını geçmek, Uzay Bilimleri - Teknolojileri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Uzay Bilimleri - Teknolojileri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uzay Bilimleri - Teknolojileri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uzay Bilimleri - Teknolojileri benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler istihdam alanları ve ders içerikleri bakımından ortak yönlere sahiptir. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar uzay sektöründe, havayolu şirketlerinde istihdam edilirler. Ayrıca Termodinamik, Astrofizik, Matematik ve Fizik gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 

 

 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?