Uçak Elektrik - Elektroniği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Uçak Elektrik - Elektroniği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Uçak Elektrik ve Elektroniği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü taban puanları, Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uçak Elektrik-Elektroniği başarı sıralaması Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uçak Elektrik - Elektroniği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Dört yıllık Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uçak Elektrik-Elektroniği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü 2023 taban puanları en düşük 240,45892, en yüksek 397,99256'dır. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 474.469, en yüksek 101.648'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uçak Elektrik ve Elektroniği (İngilizce) (Burslu)

397,99256

101.648

SAY

ATILIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uçak Elektrik ve Elektroniği (İngilizce) (%25 Burslu)

240,45892

474.469

SAY

Uçak Elektrik - Elektroniği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü ülkemizde sadece Atılım Üniversitesinde bulunmaktadır. Atılım Üniversitesi bu bölüm için İngilizce tam burslu ve %25 burslu seçeneklerine sahiptir. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü için Atılım Üniversitesi İngilizce tam burslu taban puanı 397,99256 ve başarı sıralaması 101.648’dir. Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü için Atılım Üniversitesi İngilizce %25 burslu taban puanı 240,45892 ve başarı sıralaması 474.469’dur.

Uçak Elektrik - Elektroniği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü okumak isteyen öğrencilerin teknik alana yatkın, sayısal beceriler sahip ve disiplinli olması gerekir. Ayrıca Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümünü okumak için Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü taban puanını geçmek, Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Uçak Elektrik - Elektroniği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uçak Elektrik-Elektroniği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Uçak Elektrik-Elektroniği Bölümü ile yukarıdaki bölümler istihdam alanları ve ders içerikleri bakımından ortak özelliklere sahiptir. Örneğin bu bölümleri bitiren kişiler uçak bakım onarımı üzerine faaliyet gösteren şirketlerde ve uçak fabrikalarında çalışırlar. Öte yandan Matematik, Fizik, Uçak Bakım Teknolojisi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?