Sulama Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sulama Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Sulama Teknolojisi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Sulama Teknolojisi Bölümü taban puanları, Sulama Teknolojisi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Sulama Teknolojisi başarı sıralaması Sulama Teknolojisi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Sulama Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Sulama Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Sulama Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Sulama Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Sulama Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Sulama Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Sulama Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanı 238,1805’tir. Sulama Teknolojisi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1066984’tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA (Devlet)

Sulama Teknolojisi

238,1805

1066984

40

TYT

İZMİR BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Sulama Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

40

TYT

 

Sulama Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Sulama Teknolojisi mesleği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşada daha iyi öğrenilmektedir. Sulama Teknolojisi eğitimi ülkemizde iki üniversite tarafından verilmektedir. Sulama Teknolojisi Bölümü için İstanbul Üniversitesi taban puanı 238,1805, başarı sıralaması 1066984’tür. Sulama Teknolojisi Bölümü için İzmir Bakırçay Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Sulama Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Sulama Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin sulama teknolojilerine ilgili, sulama alanında çalışmak isteyen, doğayı ve çevreyi seven kişiler olması beklenmektedir. Sulama Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Sulama Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Sulama Teknolojisi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Sulama Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Sulama Teknolojisi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Sulama Teknolojisi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölüm eğitimlerinin kapsamı farklı olsa da bitki üretimi ve sulama teknolojileri hakkında eğitim sunmaları ile benzerlik göstermektedirler.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?