Polimer Malzeme Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması
Bölüm Yazıları

Polimer Malzeme Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü taban puanları, Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Polimer Malzeme Mühendisliği başarı sıralaması Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Polimer Malzeme Mühendisliği taban puanları, AYT’de sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Polimer Malzeme Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Polimer Malzeme Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

YALOVA ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Polimer Malzeme Mühendisliği

Dolmadı

Dolmadı

SAY

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Polimer Malzeme Mühendisliği

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Polimer Malzeme Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü ülkemizde Yalova Üniversitesinde ve Bursa Teknik Üniversitesinde bulunur. Yalova Üniversitesi Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümünü açan ilk üniversite olmasıyla, ulusal ve uluslararası düzeyde proje üretmesi ve aldığı ödüllerle bu alanda ön plana çıkmaktadır. Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü için Yalova Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması belli olmamıştır. Bu bölüm için bir diğer seçenek Bursa Teknik Üniversitesidir. Bursa Teknik Üniversitesi Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sırası da belli değildir.

Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümünü okumak isteyen kişilerin sahip olması gereken belli özellikler vardır. Örneğin sayısal alanda yetenekli olmak, polimer malzeme mühendisliği alanında kariyer hedefine sahip olmak ve mühendisliğe ilgi duymak bu bölüm için gerekli özelliklerdir. Öte yandan bu bölümü okumak için Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Polimer Malzeme Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Polimer Malzeme Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Polimer Malzeme Mühendisliği ile Malzeme Mühendisliği Bölümü iş olanakları ve ders içerikleri açısından ortak özellikler taşır. Örneğin bu bölümlerden mezun olanlar şirketlerin hammadde kontrol, kalite-kontrol gibi departmanlarında istihdam edilirler. Ayrıca Matematik, Fizik, Teknik Resim, Girişimcilik gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat