Nükleer Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Nükleer Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanları, Nükleer Enerji Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Nükleer Enerji Mühendisliği başarı sıralaması Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Nükleer Enerji Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Nükleer Enerji Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü 2023 taban puanı 407,85380'dir. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 92142'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce)

407,85380

92142

SAY

SİNOP ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nükleer Enerji Mühendisliği

Dolmadı

Dolmadı

SAY

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Nükleer Enerji Mühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Nükleer Enerji Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Nükleer Enerji Mühendisliği mesleği Hacettepe Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü için iki kurum tarafından eğitim verilmektedir. Hacettepe Üniversitesi İngilizce eğitim dili ile tercih edilmektedir. Sinop Üniversitesi ise sunduğu imkanlar ile öğrencilerin tercih listesinde yer almaktadır. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü için Hacettepe Üniversitesi taban puanı 407,85380, başarı sıralaması 92142’dir. 

Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin nükleer enerji sektöründe çalışmak isteyen, mühendisliğe yatkın, pozitif bilimlerde başarılı bireyler olması beklenmektedir. Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümünde eğitim alabilmek için Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek, Nükleer Enerji Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Nükleer Enerji Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Nükleer Enerji Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü ile enerji alanında verdiği eğitim ile benzerlik gösterir. Mezunları için iş olanakları, enerji ve nükleer enerji alanıdır. Bölüm öğrencileri, Bilgisayar Programlama, Genel Fizik, Genel Matematik, Enerji, Mühendislik İş Etiği gibi ortak müfredat derslerini almaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?