Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları


Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü taban puanları, Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları başarı sıralaması Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü 2023 taban puanları en düşük 191,85246, en yüksek 400,94614'tür. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 692307, en yüksek 98764'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları (İngilizce) (Burslu)

400,94614

98764

SAY

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları (İngilizce) (%50 Burslu)

191,85246

692307

SAY

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları (İngilizce) (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programlarının eğitimi yalnızca Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde verilmektedir. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde genelden ihtisasa giden bir eğitim sistemi vardır. Öğrenciler ortak müfredat ve 38 hafta İngiliz eğitiminden sonra bölüm tercihi yaparlar. Bu programlar Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Moleküler Biyoloji ve Genetik ve Genetik ve Yaşam Bilimleri Programlarıdır. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü için Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi taban puanı 400,94614, başarı sıralaması 98764’tür.

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin pozitif bilimlere ilgili, doğaya saygılı ve doğal yaşam bilincine sahip, farklı disiplinlerin eğitimini aynı anda alacak yetkinlikte olması beklenir. Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümünde eğitim alabilmek için Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Bölümü taban puanını geçmek, Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Genetik ve Yaşam Bilimleri Programları benzeri bir bölüm bulunmamaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?