Gemi ve Yat Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Bölüm Yazıları

Gemi ve Yat Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Gemi ve Yat Tasarımı 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü taban puanları, Gemi ve Yat Tasarımı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Gemi ve Yat Tasarımı başarı sıralaması Gemi ve Yat Tasarımı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Gemi ve Yat Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Gemi ve Yat Tasarımı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü 2023 taban puanları en düşük 239,41760, en yüksek 347,56151'dir. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 480229, en yüksek 162453'tür.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Gemi ve Yat Tasarımı (Burslu)

347,56151

162453

SAY

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Gemi ve Yat Tasarımı (%50 Burslu)

239,41760

480229

SAY

 

 

Gemi ve Yat Tasarımı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü eğitimi yalnızca Maltepe Üniversitesinde verilmektedir. Dolayısıyla bu alandaki tek ve en iyi eğitim Maltepe Üniversitesinden alınır. Gemi ve Yat Tasarımı %100 burslu ve Gemi ve Yat Tasarımı %50 burslu seçeneği ile iki eğitim sunulmaktadır. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü için Maltepe Üniversitesi taban puanı 347,56151, başarı sıralaması 162453’tür. 

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin gemi, yat ve deniz taşıtlarının tasarımına ilgili, denizcilik ve tasarım alanlarında istihdam edilmek isteyen, yaratıcılığı gelişmiş kişiler olması beklenmektedir. Gemi ve Yat Tasarımı Bölümünde eğitim alabilmek için Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü taban puanını geçmek, Gemi ve Yat Tasarımı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Gemi ve Yat Tasarımı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Gemi ve Yat Tasarımı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Gemi Geometrisi, Teknik Resim, Bilgisayar Destekli Çizim dersleri ortak olarak alınan derslerden bazılarıdır.Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat