online-egitimler-bogazici-enstitusu
Enerji Tesisleri İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması

Enerji Tesisleri İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Sıralaması


Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü taban puanları, Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Enerji Tesisleri İşletmeciliği başarı sıralaması Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü taban puanları, TYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Enerji Tesisleri İşletmeciliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü akşam öğretimi, açık öğretim ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Enerji Tesisleri İşletmeciliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü 2023 taban puanı 205,11831'dir. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 1506023’tür.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Enerji Tesisleri İşletmeciliği

205,11831

1506023

20

TYT

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Enerji Tesisleri İşletmeciliği (KKTC Uyruklu)

Dolmadı

Dolmadı

2

TYT

 

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Enerji Tesisleri İşletmeciliği mesleği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Enerji Tesisleri İşletmeciliği eğitimi yalnızca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde verilmektedir. Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihi Onsekiz Mart Üniversitesi olmaktadır. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü için Onsekiz Mart Üniversitesi taban puanı 205,11831, başarı sıralaması 1506023’tür.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin işletmecilik becerisine sahip, enerji tesislerinde çalışmak isteyen, enerji alanına ilgili kişiler olması beklenmektedir. Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümünde eğitim alabilmek için Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü taban puanını geçmek, Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Enerji Tesisleri İşletmeciliği alanına benzer eğitim veren bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?