Biyoenformatik ve Genetik 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Biyoenformatik ve Genetik 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Biyoenformatik - Genetik Bölümü yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü taban puanları, Biyoenformatik ve Genetik bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Biyoenformatik ve Genetik başarı sıralaması Biyoenformatik ve Genetik bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Biyoenformatik ve Genetik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Biyoenformatik ve Genetik Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Biyoenformatik ve Genetik eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü 2023 taban puanları en düşük 264,85508, en yüksek 423,50982'dir. Biyoenformatik ve Genetik Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 361957, en yüksek 77666'dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Biyoenformatik ve Genetik (İngilizce) (Burslu)

423,50982

77666

SAY

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Biyoenformatik ve Genetik (İngilizce) (%50 Burslu)

264,85508

361957

SAY

 

Biyoenformatik ve Genetik Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Biyoenformatik ve Genetik Bölümü eğitimi yalnızca Kadir Has Üniversitesinde verilmektedir. Akademik kadrosu, eğitim kalitesi ve fiziksel imkanları ile Kadir Has Üniversitesi tercih sebebi olmaktadır. Kadir Has Üniversitesinin eğitim dili İngilizcedir.  Biyoenformatik ve Genetik Bölümü için Kadir Has Üniversitesi taban puanı 423,50982, başarı sıralaması 77666’dır. İkinci sırada yine Kadir Has Üniversitesi Biyoenformatik ve Genetik Bölümü %50 burslu seçeneği ile taban puanı 264,85508, başarı sıralaması 361957’dir.

Biyoenformatik ve Genetik Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Biyoenformatik ve Genetik Bölümünde eğitim almak isteyen kişilerin genetiğe ilgili, deneylere ve laboratuvar ortamına meraklı, bilimsel çalışmalara yatkın olması gerekmektedir.  Biyoenformatik ve Genetik Bölümünde eğitim alabilmek için Biyoenformatik ve Genetik Bölümü taban puanını geçmek, Biyoenformatik ve Genetik bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Biyoenformatik ve Genetik Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Biyoenformatik ve Genetik benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Biyoloji, genetik, kimya alanlarını merkeleze alan bölüm mezunlarının çalışma alanları sağlık, enerji, ilaç sektörüdür Nörobiyoloji, Organik Kimya, Hücre Biyolojisi ve Genetik ortak alınan derslerden bazılarıdır. 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?