Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Bitkisel Üretim - Teknolojileri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanları, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri başarı sıralaması Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bitkisel Üretim ve Teknolojileri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü akşam öğretimi, açık öğretim ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bitkisel Üretim ve Teknolojileri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 196,83851, en yüksek 242,47987'dir. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 688325, en yüksek 463525'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce)

242,47987

463525

SAY

MUŞ ALPARSLAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri

196,83851

688325

SAY

ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri (İngilizce) (Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

SAY

 

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü eğitimi ülkemizde iki, Kıbrıs’ta bir üniversitede verilmektedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi bu alanda en yetkin eğitimi veren iki üniversitedir. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi eğitim dilinin İngilizce olmasıyla öne çıkmaktadır. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü için Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi taban puanı 242,47987, başarı sıralaması 463525’dir. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü Muş Alparslan Üniversitesi taban puanı 196,83851, başarı sırası 688325’dir.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümünde eğitim almak isteyen kişilerin doğaya ve bitki türlerine ilgili, doğayla ilgili bir meslekte çalışmaya istekli, tarımsal üretimi geliştirecek fikirlere sahip olmalıdır. Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümünde eğitim alabilmek için Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bölümü taban puanını geçmek, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bitkisel Üretim ve Teknolojileri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bahçe ve bitkileri merkeze alan bu bölümlerde Botanik, Toprak Bilimi, Bitki Fizyolojisi dersleri ortak olarak alınmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?