online-egitimler-bogazici-enstitusu
Bilgisayar Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bilgisayar Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Bilgisayar Bilimleri Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bilgisayar Bilimleri Bölümü taban puanları, Bilgisayar Bilimleri bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bilgisayar Bilimleri başarı sıralaması Bilgisayar Bilimleri bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bilgisayar Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bilgisayar Bilimleri Bölümü taban puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bilgisayar Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Bilgisayar Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bilgisayar Bilimleri Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bilgisayar Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bilgisayar Bilimleri Bölümü 2023 taban puanı 349,71934, 2023 başarı sıralaması 159286’dır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bilgisayar Bilimleri

349,71934

159286

SAY

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Bilgisayar Bilimleri

Alım Yapmadı

Alım Yapmadı

SAY

 

Bilgisayar Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bilgisayar Bilimleri Bölümü eğitimi iki üniversite tarafından verilmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi bu alanda oldukça kapsamlı bir eğitim vermektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi de sunduğu imkanlar ile tercih sebebi olmaktadır ancak 2023 senesinde alım yapmamıştır. Bilgisayar Bilimleri Bölümü için Dokuz Eylül Üniversitesi taban puanı 349,71934, başarı sıralaması 159286’dır.

Bilgisayar Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bilgisayar Bilimleri Bölümünde eğitim almak için bilgisayar bilimlerine ilgili olmak, teknolojiyi takip etmek, yazılım ve bilişim sektörlerinde çalışmaya istekli olmak gerekmektedir. Bilgisayar Bilimleri Bölümünde eğitim alabilmek için Bilgisayar Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, Bilgisayar Bilimleri bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bilgisayar Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bilgisayar Bilimleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bölümleri ile Bilgisayar Bilimleri programı paralellik göstermektedir. Temelinde bilgisayar olan bu bölümlerde eğitim alan kişiler genellikle yazılım, bilişim, yapay zeka sektörlerinde yer almaktadır. Yapay Zeka, Veri Tabanı ve İşletim Sistemleri ortak olarak alınan derslerden birkaçıdır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?