Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralama
Bölüm Yazıları

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü taban puanları, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Başarı sıralaması Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Taban Puanları, AYT’deki sayısal puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü 2023 taban puanları en düşük 224,88159, en yüksek 265,61287'dir. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 577362, en yüksek 359055'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

GAZİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği

265,61287

359055

SAY

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği

243,30960

459127

SAY

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği

224,88159

577362

SAY

 

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü için en yüksek puan ile alım yapan üniversite Gazi Üniversitesidir. Türkiye’nin en eski üniversitelerinden olan Gazi Üniversitenin bu alandaki eğitimi oldukça başarılıdır. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü eğitimi yalnızca devlet üniversitelerinde verilmektedir. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü için Gazi Üniversitesi taban puanı 265,61287, başarı sıralaması 359055’dir. İkinci en yüksek puana sahip Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin taban puanı 243,30960, başarı sıralaması 459127’dir. Üçüncü seçenek ise 224,88159 taban puanı, 577362 başarı sıralaması ile Düzce Üniversitesidir. 

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümünü tercih etmek isteyen kişilerde bulunması gereken bazı özellikler vardır. Tasarıma ve kreatif işler yapmaya meraklı olmak, el becerisine sahip olmak, iş gücü gerektiren çalışma ortamına adapte olabilmek gereken bazı özelliklerdendir. Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümünde eğitim almak için Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü taban puanını geçmek ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gereklidir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

  • Orman Mühendisliği
  • Orman Endüstri Mühendisliği 

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümünün yukarıdaki bölümler ile ortak noktaları bulunmaktadır. Orman Fakültesine bağlı olan bu bölümler, Kurutma ve Buharlama Teknolojisi, Ağaç İşleri Statiği ve Genel Botanik derslerini ortak olarak almaktadır.

Eğitim Danışmanımız ile iletişime geç.
Hemen Ara
+90 850 840 54 37
Whatsapp ile destek al
İletişime geçmek için tıkla
Menüyü Kapat