online-egitimler-bogazici-enstitusu
Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları


Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi başarı sıralaması Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü 2023 taban puanları ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için henüz belli olmamıştır.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

35

TYT

MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi

Dolmadı

Dolmadı

20

TYT

 

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi mesleği Balıkesir Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Balıkesir Üniversitesi, coğrafi konumu ve laboratuvar imkanı sunması sebebiyle bu bölümü isteyen öğrencilerin ilgisini çeker. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü için Balıkesir Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığından belli olmamıştır. Bu bölüm için bir diğer seçenek ise Manisa Celal Bayar Üniversitesidir. Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü için Manisa Celal Bayar Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması da kontenjanlar dolmadığı için belirlenmemiştir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin tarıma ilgi duyması, sorumluluk sahibi olması ve disiplinli olması gerekir. Ayrıca Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümünde eğitim alabilmek için Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü taban puanını geçmek, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü ile doğrudan benzerlik gösteren bir bölüm bulunmamaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?