İyi Bir Gelecek, Küçük Bir Yatırımla Başlar! Acele Et, İş ve Kariyer Fırsatı Sunan Üniversite Sertifikalı Kurslara Şimdi Kaydol!
2024-03-01T12:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Uluslararası Girişimcilik Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralama

Uluslararası Girişimcilik Bölümü 2023 Taban Puanları ve Sıralama


Uluslararası Girişimcilik Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Uluslararası Girişimcilik Bölümü taban puanları, Uluslararası Girişimcilik bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Uluslararası Girişimcilik başarı sıralaması Uluslararası Girişimcilik bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Uluslararası Girişimcilik Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Uluslararası Girişimcilik Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Uluslararası Girişimcilik 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Uluslararası Girişimcilik Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Uluslararası Girişimcilik Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Uluslararası Girişimcilik eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Uluslararası Girişimcilik Bölümü 2023 taban puanları en düşük 258,49031, en yüksek 485,60631'dir. Uluslararası Girişimcilik Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 520431, en yüksek 1619'dur.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uluslararası Girişimcilik (Burslu)

485,60631

1619

EA

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uluslararası Girişimcilik (%50 Burslu)

349,87752

132801

EA

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Uluslararası Girişimcilik (Ücretli)

258,49031

520431

EA

 

Uluslararası Girişimcilik Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Uluslararası Girişimcilik mesleği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Uluslararası Girişimcilik eğitimi yalnızca TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde verilmektedir. Bu alandaki en iyi eğitim TOBB’dadır ve öğrencilerin ilk tercihi olmaktadır. Uluslararası Girişimcilik Bölümü %100 burslu için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi taban puanı 485,60631, başarı sıralaması 1619’dur. Uluslararası Girişimcilik Bölümü %50 burslu için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi taban puanı 349,87752, başarı sıralaması 132801’dir. Uluslararası Girişimcilik Bölümü ücretli için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi taban puanı 258,49031, başarı sıralaması 520431’dir.

Uluslararası Girişimcilik Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Uluslararası Girişimcilik Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin girişimci bir ruha sahip olması, uluslararası girişimcilik alanında çalışmak istemesi, çalışkan ve araştırmacı olması beklenmektedir. Uluslararası Girişimcilik Bölümünde eğitim alabilmek için Uluslararası Girişimcilik Bölümü taban puanını geçmek, Uluslararası Girişimcilik bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Uluslararası Girişimcilik Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Uluslararası Girişimcilik benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Girişimcilik Bölümü

Uluslararası Girişimcilik Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Girişimcilik odaklı bu iki bölüm oldukça benzer bir eğitim sunmaktadır. Mezunlar, Dışişleri Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Sanayi ve Ticaret Odaları gibi kurumlarda iş imkânı bulabilmektedir. Bölüm eğitiminde Girişimcilik ve İşletmecilik, Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Sistemi, Girişimcilik ve Liderlik, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Planı ve Girişimcilik Uygulamaları gibi pek çok ders ortak olarak alınmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?