Takı Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Takı Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Takı Tasarımı Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Takı Tasarımı Bölümü taban puanları, Takı Tasarımı bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nde (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Takı Tasarımı başarı sıralaması Takı Tasarımı bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Takı Tasarımı Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Takı Tasarımı Bölümü taban puanları, AYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Takı Tasarımı 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Takı Tasarımı Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Takı Tasarımı Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Takı Tasarımı eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Takı Tasarımı Bölümü 2023 taban puanı 225,0312'dir. Takı Tasarımı Bölümü 2023 başarı 815119'dur.

 

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Takı Tasarımı (%100 Burslu)

225,0312

815119

EA

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Takı Tasarımı (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Takı Tasarımı Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Takı Tasarımı mesleği Altınbaş Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Takı Tasarımı alanında eğitim veren tek üniversite Altınbaş Üniversitesidir. Bu alanda eğitim alıp kariyer yapmak isteyen öğrenciler Altınbaş Üniversitesini tercih etmektedir. Takı Tasarımı %100 burslu için Altınbaş Üniversitesi taban puanı 225,0312, başarı sıralaması 815119’dur. 

Takı Tasarımı Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Takı Tasarımı Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin modaya ilgili, kreatif ve özgün tasarımlar gerçekleştirebilecek, moda sektöründe çalışmak isteyen kişiler olması beklenmektedir. Takı Tasarımı Bölümünde eğitim alabilmek için Takı Tasarımı Bölümü taban puanını geçmek, Takı Tasarımı bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Takı Tasarımı Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Takı Tasarımı benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

 • Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü

Takı Tasarımı Bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bölümlerde mücevher, takı ve bijuteri ürünlerinin tasarım, üretim süreçlerinin eğitimi verilir. Takı ve aksesuar tasarımı odaklı bölümlerden mezun olan öğrenciler, giyim firmaları, takı ve mücevher dükkanları, bijuteriler, kendi özel tasarım atölyelerinde işe alım şansına sahiptir. Bölüm eğitiminde Takı Üretim Teknikleri, Sanat Tarihine Giriş, Takı Tarihi, Temel Sanat Eğitimi, Takı Tasarımı Girişimciliğin Temelleri dersleri ortak olarak alınmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?