online-egitimler-bogazici-enstitusu
İktisadi - İdari Programlar 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

İktisadi - İdari Programlar 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


İktisadi - İdari Programlar 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. İktisadi - İdari Programlar Bölümü taban puanları, İktisadi - İdari Programlar Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. İktisadi - İdari Programlar başarı sıralaması İktisadi - İdari Programlar Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. İktisadi - İdari Programlar Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. İktisadi - İdari Programlar Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre İktisadi - İdari Programlar 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık İktisadi - İdari Programlar Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. İktisadi - İdari Programlar Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda İktisadi - İdari Programlar eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. İktisadi - İdari Programlar Bölümü 2023 taban puanı 329,94495’tir. İktisadi - İdari Programlar Bölümü 2023 başarı sıralaması 186108’dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

İktisadi ve İdari Programlar (İngilizce) (Burslu)

329,94495

186108

EA

 

İktisadi - İdari Programlar Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

İktisadi - İdari Programlar Bölümü ülkemizde sadece Konya Gıda ve Tarım Üniversitesinde bulunur. Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi eğitim dilinin İngilizce olması ve İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne sahip olan tek üniversite olması itibarıyla tercih edilir. İktisadi - İdari Programlar Bölümü için Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi taban puanı 329,94495 ve başarı sıralaması 186108’dir.

İktisadi - İdari Programlar Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

İktisadi - İdari Programlar Bölümünü okumak isteyenlerde bulunması gereken belli nitelikler vardır. Örneğin iktisada ilgi duymak, sayısal ve liderlik becerisinin olması bu bölüm için önemli özellikler arasında gösterilir. Ayrıca bu bölümü okumak için İktisadi - İdari Programlar Bölümü taban puanını geçmek, İktisadi - İdari Programlar Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

İktisadi - İdari Programlar Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

İktisadi - İdari Programlar benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

İktisadi - İdari Programlar benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler müfredatı ve istihdam alanları açısından ortak özellikler gösterir. Örneğin bu alanlardan mezun olan kişiler denetim firmalarında, şirketlerin muhasebe departmanlarında ve bankalarda istihdam edilirler. Ayrıca İşletme, İktisada Giriş ve Temel Hukuk Bilgisi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

 

 


Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?