online-egitimler-bogazici-enstitusu
Egzersiz - Spor Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Egzersiz - Spor Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Egzersiz - Spor Bilimleri 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü taban puanları, Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümünde eğitim almak için Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Egzersiz - Spor Bilimleri başarı sıralaması Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü taban puanları, AYT’de eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Egzersiz - Spor Bilimleri 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

Dört yıllık Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü açık öğretim ve örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Egzersiz - Spor Bilimleri eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü 2023 taban puanları en düşük 210,27858, en yüksek 256,55551'dir. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü 2023 başarı sıralaması en düşük 963965, en yüksek 534228'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Puan Türü

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Egzersiz ve Spor Bilimleri

256,55551

534228

EA

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Egzersiz ve Spor Bilimleri (Burslu) 

210,27858

963965

EA

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Egzersiz ve Spor Bilimleri (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

EA

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Egzersiz ve Spor Bilimleri (Açıköğretim) 

Dolmadı

Dolmadı

EA

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Egzersiz ve Spor Bilimleri (Açıköğretim) 

Dolmadı

Dolmadı

EA

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Egzersiz ve Spor Bilimleri (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

EA

 

Egzersiz - Spor Bilimleri Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü İzmir Demokrasi Üniversitesinde daha iyi öğrenilir. İzmir Demokrasi Üniversitesi kaliteli eğitimi ve güçlü akademik kadrosu ile Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümünü okumak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü için İzmir Demokrasi Üniversitesi taban puanı 256,55551 ve başarı sıralaması 534228’dir. Bu bölüm için bir diğer seçenek olarak Doğu Akdeniz Üniversitesi örnek gösterilebilir. Doğu Akdeniz Üniversitesi Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü taban puanı 210,27858 ve başarı sıralaması 963965’tir.

Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü okumak isteyenlerin belli özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin bu bölüm için spor faaliyetlerine ilgi duymak, sportif etkinliklere katılmış olmak ve okumayı sevmek önemlidir. Öte yandan bu bölümü okumak için Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü taban puanını geçmek, Egzersiz - Spor Bilimleri Bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek şarttır.

Egzersiz - Spor Bilimleri Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Egzersiz - Spor Bilimleri benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Egzersiz - Spor Bilimleri benzeri bölümler yukarıdaki gibidir. Bu bölümler spor ile ilgili olması açısından benzerlik gösterir. Ayrıca tüm bu bölümler sportif faaliyetlere ilgi duyan kişilere hitap etmektedir. Atletizm, Cimnastik ve Anatomi gibi dersler bu bölümlerde ortaktır.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?