online-egitimler-bogazici-enstitusu
Deniz Brokerliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Deniz Brokerliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Deniz Brokerliği Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Deniz Brokerliği Bölümü taban puanları, Deniz Brokerliği bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Deniz Brokerliği başarı sıralaması Deniz Brokerliği bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Deniz Brokerliği Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Deniz Brokerliği Deniz Brokerliği Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Deniz Brokerliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Deniz Brokerliği Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Deniz Brokerliği Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Deniz Brokerliği eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Deniz Brokerliği Bölümü 2023 taban puanı 306,81362'dir. Deniz Brokerliği Bölümü 2023 başarı sıralaması 432416'dir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Deniz Brokerliği (Burslu) 

306,81362

432416

9

TYT

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ (Vakıf)

Deniz Brokerliği (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

49

TYT

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Deniz Brokerliği (Burslu) 

Dolmadı

Dolmadı

7

TYT

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Deniz Brokerliği (%50 Burslu)

Dolmadı

Dolmadı

4

TYT

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC)

Deniz Brokerliği (Ücretli)

Dolmadı

Dolmadı

4

TYT

 

Deniz Brokerliği Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Deniz Brokerliği mesleği Piri Reis Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Piri Reis Üniversitesi, denizcilik alanında verdiği eğitimler ile öğrencilerin ilk tercihlerinden olmaktadır. Deniz Brokerliği Bölümü için Piri Reis Üniversitesi taban puanı 306,81362, başarı sıralaması 432416’dir. Deniz Brokerliği Bölümü için Girne Amerikan Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Deniz Brokerliği Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Deniz Brokerliği Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin deniz brokerı olarak çalışmak istemesi, denizcilik alanında çalışmak istemesi, sorumluluk sahibi olması beklenmektedir. Deniz Brokerliği Bölümünde eğitim alabilmek için Deniz Brokerliği Bölümü taban puanını geçmek, Deniz Brokerliği bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Deniz Brokerliği Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Deniz Brokerliği benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Deniz Brokerliği bölümü ile benzerlik göstermektedir. Deniz Brokerliği mezunu kişiler, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapma imkanına sahiptir. Öğrenciler, deniz işletmeciliği, deniz ulaştırması ve lojistik alanlarında eğitime tabii tutulmaktadır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?