online-egitimler-bogazici-enstitusu
Çim Alan Tesisi ve Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Sıralamaları


Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü taban puanları, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi başarı sıralaması Çim Alan Tesisi ve Yönetimi bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Çim Alan Tesisi ve Yönetimi 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Çim Alan Tesisi ve Yönetimi eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü 2023 taban puanı 175,70789'dir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü 2023 başarı sıralaması 1740745’tir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

EGE ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi

175,70789

1740745

30

TYT

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi

Dolmadı

Dolmadı

30

TYT

 

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi mesleği Ege Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi eğitimi ülkemizde iki üniversite bünyesinde verilmektedir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü için Ege Üniversitesi taban puanı 175,70789, başarı sıralaması 1740745’tir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü için Akdeniz Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin doğayı seven, çim alan tesisi alanında çalışmak isteyen, dikkatli ve detaycı kişiler olması beklenmektedir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümünde eğitim alabilmek için Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü taban puanını geçmek, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi bölümü ile benzerlik göstermektedir. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlerden birine geçiş yapabilmektedir. Bölümlerde çevre koruma, bitkiler, çevre peyzajı alanlarında temel eğitimler ortaktır.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?