online-egitimler-bogazici-enstitusu
Bağcılık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Bağcılık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları


Bağcılık Bölümü 2023 yılı taban puanları ve başarı sıralamaları ÖSYM ve YÖK tarafından açıklandı. Bağcılık Bölümü taban puanları, Bağcılık bölümünde eğitim almak için Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) alınması gereken en düşük puanı ifade eder. Bağcılık başarı sıralaması Bağcılık bölümü eğitimi veren üniversiteye giren öğrencilerin başarı sıralamasıdır. Bağcılık Bölümü başarı sıralamaları ve taban puanları tablosundaki veriler, ÖSYM ve YÖK tarafından onaylanmıştır. Bağcılık Bölümü taban puanları, TYT’deki eşit ağırlık puan türünden hesaplanır.

Üniversitelere Göre Bağcılık 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 

İki yıllık Bağcılık Bölümü taban puanı ve başarı sıralamaları Türkiye'deki üniversitelere göre aşağıdaki tabloda bulunmaktadır. Bağcılık Bölümü örgün öğretim başarı sıralamaları ve taban puanları aşağıdaki tabloda Bağcılık eğitimi veren üniversitelere göre verilmektedir. Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Bağcılık Bölümü 2023 taban puanı kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir. Bağcılık Bölümü 2023 başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Bağcılık

Dolmadı

Dolmadı

25

TYT

 

Bağcılık Mesleği Hangi Üniversitede Daha İyi Öğrenilir?

Bağcılık mesleği Manisa Celal Bayar Üniversitesinde daha iyi öğrenilmektedir. Bağcılık eğitimi ülkemizde yalnızca Celal Bayar Üniversitesi tarafından verilmektedir. Bağcılık alanında eğitim almak kişilerin tercihi Manisa Celal Bayar Üniversitesi olmaktadır. Bağcılık Bölümü için Manisa Celal Bayar Üniversitesi taban puanı ve başarı sıralaması kontenjan dolmadığı için belirlenememiştir.

Bağcılık Bölümüne Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nedir?

Bağcılık Bölümünde eğitim almak isteyen öğrencilerin doğaya ilgili, bitki türlerine meraklı, bağcılık alanında çalışmak isteyen kişiler olması beklenmektedir. Bağcılık Bölümünde eğitim alabilmek için Bağcılık Bölümü taban puanını geçmek, Bağcılık bölümü için yeterli başarı sıralamasını edinmek gerekmektedir.

Bağcılık Benzeri Diğer Bölümler Nelerdir?

Bağcılık benzeri diğer bölümler aşağıdadır:

Bağcılık bölümü ile benzerlik göstermektedir. Bağcılık mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yukarıdaki bölümlere geçiş yapabilmektedir. Bölüm eğitimlerinde Bitki Üretimi, Bitki Fizyolojisi, Sulama Sistemleri gibi temel bitki ve bitki üretimi üzerine dersler ortak olarak alınmaktadır. Mezunlar, tarım üretimi yapan kurumlar, seralar, meyve bahçeleri ve bağlarda çalışabilmektedir.Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?