Üniversite Sertifikalı Eğitimlere Hemen Katıl. Potansiyelini Keşfet!
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Nedir?


Bu yazımızda yurt dışı eğitim danışmanlığı nedir? hep birlikten inceleyeceğiz. Yurt dışı eğitim danışmanlığı günümüzde oldukça yaygın bir sektördür. Haliyle bu sektörde çalışmak isteyenlerin sayısı da artıyor. Yurt dışı eğitim danışmanı,yurt dışına gitmek isteyen bireyleriyönlendirmektedir. Birey gitmeye karar verdiğinde ise gerekli işlemleri yürütmekle görevlidir. Bunun için tabi ki bazı koşullar vardır. Bu koşulları yerine getirdiğiniz takdirde dilediğiniz danışmanlığa başvuru yapabilirsiniz. 

 

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır?

Peki, yurt dışı eğitim danışmanlığı kursu nedir? hep birlikte keşfetmeye devam edelim. Yurt dışı eğitim danışmalığı kursuna kayıt olduğunuzda alacağınız eğitimlerde alacağınız tüyolar elbette önünüze bazı fırsatlar çıkaracaktır. Bu fırsatlar meslek hayatınızda altın değerinde olacak. Ve sizi rakiplerinizden önde tutacaktır. Bu fırsatlardan yararlanmak için ilk önce eğitimi edinmeniz gereklidir. Alacağınız eğitimi belirlemek de size düşüyor. Bu aşamada sizin için en uygun olan eğitimi verecek kurumu seçmeniz çok önemlidir. Bu sayede çoğu imkânı içinde bulunduran bu mesleği daha iyi yapabileceksiniz. Gerekli koşulları yerine getirdiğiniz takdirde başarılı bir yurt dışı eğitim danışmanı olabilirsiniz. 

 

Yurt Dışı Eğitim Danışmanı Ne Yapar?

Yurt dışı eğitim danışmanlığı kursununüstünde durduk. Şimdi de yurtdışı eğitim danışmanı ne yapar? sorusunu cevaplayalım. Yurt dışı eğitim danışmanının birçok görevi vardır. Bir yurt dışı eğitim danışmanı, bu görevleri yerine getirmek için belirlenen hedefleri gerçekleştirerek ilerlemesi gerekmektedir. Şimdi hep birlikte bu görevleri inceleyelim.

Kurum Hakkında Öğrencilere Bilgi Vermek: Kurum tanıtımı adına atılacak en büyük adım budur. Öğrencilerin onları neyi beklediğini kurumsal bir dille anlatmak yurt dışı danışmanının en önemli görevidir. Öğrencilerin ilgisini çekmek için atılacak bir diğer adım da kurumun reklamını yapmaktır. Kurumda, öğrencilere kişisel gelişimini destekleyecek kampanyalardan bahsetmek bu noktada çok önemlidir. Öğrenciler edindiği bilgiler doğrultusunda kayıt yaptırmak isteyecektir.

Kurumsal Görüşmeleri Düzenlemek: Bu noktada çok önemli olan bu diğer kurumsal görüşmelerdir. Çeşitli kurumsal görüşmeleri yapmak yurt dışı eğitim danışmanının öncelikli görevlerindendir. Yapılacak olan görüşmelerin saatleri ve günlerinin belirlenmiş olması gerekir. Bu noktada planlı ve programlı çalışmakta fayda vardır.

Yurt Dışı Eğitimi Almaya Karar Veren Adaylara Vize İşlemlerinde Kolaylık  Sağlamak İçinÇalışmalar Yürütmek: Yurt dışı eğitimi almaya karar veren adaylara vize işlemleri sürecinde yardımcı olunması gerekmektedir. Bu noktada hem sabırlı hem de güler yüzlü olmanız gerekmektedir. Öğrencilerle olan iletişiminizi kuvvetlendirmek için yapmanız gereken şeyler vardır. Bu aşamada sizin desteğiniz önem teşkil eder. Öğrenciye vize işlemlerinde kolaylık sağlamak adayın kuruma olan bakış açısını değiştirecektir. Bu sayede kurumdaki memnuniyet oranı artacaktır. Bu durumdan her iki taraf da olumlu etkilenecektir.

Potansiyel Öğrencilere Eğitim Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi Vermek. Bu aşamada öğrenciye doğru ve yerinde bilgi vermek oldukça önemlidir. Potansiyel öğrenciye eğitimin olanakları ve olumlu yanlarından bahsetmeniz gerekmektedir. Onun kişisel gelişiminde rol oynayacak etmenlerden söz etmeniz oldukça yerinde olacaktır. Böylelikle adayın eğitime karşı ilgi ve isteği artacaktır. Adaya eğitim hakkında detaylı bilgi vermeye dikkat edilmeli. Böylece öğrencinin aklına soru işareti bırakmayacak biçimde bir yol izlenmiş olacaktır.

Bağlı Olduğu Kurumun Hizmet Satışını Artırmak İçin Tanıtım Yapmak: Kurumların hizmet satışını artırmaya yönelik yapacağı en büyük hamlelerden biri de tanıtım faaliyetleri yürütmektir. Bu noktada bağlı olduğunuz kuruma uygun reklam yapmak yerinde olacaktır. Mantıksal ve ilgi çekici bir tanıtım yapmak bu aşamada yararınıza olacaktır. Yurt dışı eğitime katılmak isteyen adayların ilgisini çekecek başlıklar göze çarpmalı. Bu başlıklar adayı kuruma yönlendirmelidir. Bu sayede kurum açısından siz bir adım önde olacaksınız.

Stratejiler Belirlemek: Belirlediğiniz stratejinin mantık çerçevesine uygun olması gerekmektedir. Gerçeklik payı yüksek ve nesnel bilgiler adayın ilgi duymasını sağlayacaktır. Bu aşamada uygun tanıtım ve reklam yapmak yerinde olacaktır. Gerek eğitim açısından gerekse tanıtım açısından uygun stratejiyi belirlemeniz önceden hazırlık yapmanızı gerektirecektir. Bu aşamada açık fikirli ve araştırmacı olmanız sizi ön planda tutacaktır.

İletişim Bağını Güçlü Tutmak: İletişim bağını güçlü tutmak meslek hayatı boyunca taşınması gereken bir değerdir. Adaylarla iletişim içinde olmanız meslek hayatınız boyunca uygulamanız gereken bir stratejilerden biridir. İletişim bağı kuvvetli bir yurt dışı eğitim danışmanı, adaylara doğru yönlendirme yapmaktadır. İletişimi güçlü olan yurt dışı eğitim danışmanı, öğrencilerin akıllarında soru işareti bırakmamaya çalışır. Bu durum her iki tarafı da olumlu etkiler.

 

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çoğu kişinin aklına takılan bir diğer soru ise yurt dışı eğitim danışmanlığısertifikası ne işe yarar? sorusudur. Şimdi hep birlikte bu soruya cevap arayalım.

Nitelikli bir yurt dışı eğitim danışmanı olmak için çeşitli eğitimler mevcuttur. Kişisel gelişim açısından kendiniz adına en uygun eğitimi Boğaziçi Enstitüsünden edinebilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsünün kariyerli ve tecrübeli eğitmenlerinden alacağınız eğitim sayesinde kişisel gelişiminize katkı sağlayacaksınız. Ve geleceğinize yatırım yapmış olacaksınız. Kursu bitirdiğinizde İstanbul Aydın Üniversitesi onaylı sertifika sahibi olacaksınız. Ayrıca uluslararası geçerliliği olan ICSE onaylı sertifikası da alacaksınız. Bu sertifikalar sayesinde dilediğiniz kuruma başvuru yapabilirsiniz. Rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu eğitim için Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Kursu için inceleme yapabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?