Yönetici Asistanı Nedir? Ne Kadar Maaş Alır?
2021

Yönetici Asistanı Nedir? Ne Kadar Maaş Alır?


Son zamanların en popüler meslek grupları arasında yer alan yönetici asistanlığı geleceğin meslekleri arasında yer alır. Yönetici asistanları, bir kurumda veya kuruluşlarda yöneticilere destek sağlamak ve ofis işleyişi konusunda organize işlerini yürütmekle görevli olur. Bu bakımdan yönetici asistanlığının oldukça geniş bir görev alanı bulunur. Yönetici asistanı olmak günümüzde oldukça kolaydır. Bunun için gerekli olan eğitimi almanız yeterli olacaktır. Bu konuda en iyi hizmeti veren kurumlardan birisi de Boğaziçi Enstitüsü'dür. Alanının en iyisi olan bu kuruma herkes başvurabilir. Böylece rahatlıkla istediği yere iş başvurusu yapılabilir. Bu mesleği yapabilmek için gerekli olan eğitimi almak şarttır.

   Yönetici Asistanlığı Nedir?

Yönetici asistanlığı günümüzde oldukça fazla tercih edilen meslek grupları arasında yer almaktadır. Ofis işlemleri ile ilgili olan tüm işleri yönetmek ve yürütmekle görevlidir. Bu bakımdan yönetici asistanlığı oldukça önemli bir meslek olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar basit bir meslek gibi görünse de aslında oldukça zor bir meslektir. Meslekte dikkat, özen, sabır son derece önemlidir. Bu bakımdan mesleğin gerektirdiği sorumlulukların bilincinde olmak gereklidir. Yönetici asistanı olmak için gerekli eğitimin doğru alınması son derece önemlidir. Bu konuda en iyi kurs eğitimini veren kuruluş Boğaziçi Enstitüsü olarak karşımıza çıkmaktadır.

   Yönetici Asistanlığı Eğitim Kursu

Yönetici asistanı, ofis işleri ve organizasyon görevleri ile yükümlü olan kişidir. Bu bakımında işlerin düzenli bir şekilde işlemesi ve verimli bir işleyişin sağlanması için yönetici asistanlarına oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda eksiklik hissedilmesine karşılık bazı kurumlar aracılığı ile yönetici asistanlığı eğitim kursu verilmektedir. Ancak bu konuda oldukça iyi bir eğitim imkanını sunan en iyi kurum Boğaziçi Enstitüsü'dür. Yönetici asistanlığını eğitimin amacı, teorik bilgileri bireye öğretmektir. Birey mesleğe başladığında bu bilgileri pratiğe dökebilir. Bu bakımında eğitimsiz olmak meslek için uygun bir koşul değildir. Mesleki eğitimi tam anlamıyla almak için mutlaka kursa gitmeniz gerekir. Eğitimi tamamladıktan sonra meslek için uygun bir birey haline gelirsiniz. Böylece rahatlıkla istediğiniz bir kuruma yönetici asistanı olarak başvuruda bulunma şansınız elde edebilirsiniz.

   Nasıl Yönetici Asistanı Olunur?

Kurs eğitimi ile yönetici asistanı olmak son derece kolaydır. Bu kursa katılabilmek için tek şart ise lise mezunu olmaktır. Lise mezunu olan herkes bu kurs için başvuruda bulanabilir. Yönetici asistanı olmak son derece profesyonel bir iştir. Özellikle teknolojinin bu kadar ilerlemesi ile birlikte yönetici asistanlarının profesyonelliği daha da fazla gelişme göstermektedir. Yönetici asistanı olabilmek için gerekli eğitim kursunu almanız yeterli olacaktır. Bu sayede başvurmak istediğiniz kuruma alınma olasılığınız daha yüksek olacaktır. Yönetici asistanı olmak sanıldığı kadar zor aşamalar gerektiren bir meslek grubu değildir. Kariyerinde önemli adımlar atmak isteyen herkes için gayet uygun bir meslektir. Gün geçtikçe de oldukça fazla tercih edilmeye başlanan popüler mesleklerden biri haline gelmiştir. Bu meslek için tek yapmanız gereken belli bir eğitim kursunu almaktır. Boğaziçi Enstitüsü bu konuda sizin için en ideal kurumdur.

   Yönetici Asistanın Görevleri

Yönetici asistanlığı sanılanın aksine çok ince detaylar bulunduran bir meslektir. Bu bakımdan görevleri de oldukça fazladır. Mesleği yapmak isteyen bireylerin bu konuda bilinçli olmaları gerekir. Mesleğin gerektirdiği şartları yerine getirebilmelerine olanak sağlar. Bu sebepten dolayı yönetici asistanlığının görevlerini bilmek gereklidir.

   yonetici-asistanin-gorevleri

Yönetici asistanının görevleri şunlardır:
• Kuruma veya kuruluşa ait toplantıları organize etme ve düzenleme
• Randevuları düzenleme veya organize etme
• Toplantılara yöneticilerle birlikte katılma ve not alma
• Evrak ve raporları düzenli bir şekilde raporlamak
• İletişim ağını geliştirmek
• Kurum dışı ve içi yazışma işlerini yürütmek ve düzenlemek
• İletişim bilgilerinin kontrolünü yapmak
• Yöneticilere gerekli olan bilgileri aktarmak ve onları her konuda bilgilendirmek
• Ofis ziyareti konusunda planlama ve düzenleme yapmak
Bu görevlere sahip olan yönetici asistanının oldukça geniş görevleri bulunur. Bu bakımdan yönetici asistanı olmak isteyen bireylerin konu ile ilgili bilgilerinin olması gerekir. Bunun için de kurs eğitimi almak önemlidir.

   Yönetici Asistanlığı Eğitim Süreci

Yönetici asistanı olmak isteyen bireylerin eğitim kursunu almaları gereklidir. Bu meslek için yeterli düzeyde eğitim almak mesleğin gerektirdiği şartlar arasında yer alır. Yönetici asistanı olmak isteyen kişiler öncelikle kurs için belli bir ücret yatırırlar. Bu ücretin yatırılmasının ardından uzaktan eğitim şeklinde kurs verilmeye başlanır. Online olarak verilen eğitimlere bireyler istedikleri yerden katılabilme imkanına sahip olabilirler. Boğaziçi Enstitüsü, bu konuda sizler için en uygun online eğitim hizmetini sunmaktadır.
Bunun için tercih edilebilecek en iyi kurumlar arasında yer alır. İyi bir eğitim almak isteyen kişilerin bu kursa yazılmaları kariyerlerini oldukça fazla etkileyecektir. Bu meslek için gerekli olan tüm eğitim, alanında son derece uzman kişiler tarafından verilmektedir. Böylelikle kaliteli bir eğitim kursu almak, mesleğinizi kaliteli bir şekilde yerine getirmenize yardımcı olacaktır.

   Yönetici Asistanlığı Eğitim Konuları

Yönetici asistanı eğitimi konusunda son derece uzman olan Boğaziçi Enstitüsü, bu alanda kapsamlı bir şekilde eğitim kursunu vermektedir.
Bu eğitim kursunun içerdiği konular şunlardır:
• Yönetici asistanlığı nedir?
• Kriz ve stres yönetimi nedir?
• Dosyalama sistemleri
• Protokol kuralları
• Office programlarını kullanma
• Zaman yönetimi
• İletişim
• Psikolojik yaklaşımlar
Bu konular eğitim süreci içerisinde bulunur. Eğitim sonunda bireyler bu alanda tam olarak yetkin kişiler olarak karşımıza çıkar. Eğitim süreci oldukça önemlidir. Bu nedenle eğitimin verimli bir şekilde olması gereklidir. Verimli, alanında uzman kişilerin eğitimini tercih etmek isteyen bireyler için en ideal kurum Boğaziçi Enstitüsü'dür.

   Kimler Yönetici Asistanı Olabilir?

Lise mezunu olan tüm bireyler yönetici asistanlığı eğitim kursuna başvurabilirler. Bu bakımından kariyerini daha yükseklere taşımak isteyen kişiler de bu kursa başvuru yapabilirler. Aynı zamanda sekreter olan bireyler, yönetici asistanı olan kişiler de daha yüksek kariyerlere ulaşmak için yönetici asistanlığı eğitimini alabilirler. Bunun haricinde tıp, hukuk gibi alanlarda sekreterlik yapan bireyler de bu eğitimi katılabilirler. Asistanlık görevinde kariyer yapmak için oldukça ideal bir eğitim olan bu eğitim kursunu almak oldukça kolaydır.

   Yönetici Asistanının Nitelikleri

Yönetici asistanlığı bölümü bitiren bireylerin eğitim kursu almalarına gerek yoktur. Ancak bu bölümü okumayıp yönetici asistanı olmak isteyen kişilerin eğitim kursunu almaları gerekir. Yönetici asistanı olmak son derece tempolu bir iş hayatınızın olabileceği anlamına gelmektedir. Bu nedenle yönetici asistanı olmak isteyen kişilerin bu mesleğin nitelikleriyle uyumlu olması gerekir. Yönetici asistanı olmak dikkatli, sabırlı ve disiplinli olmayı gerektirir. Bunun için mesleğin şartlarına uyum sağlamak oldukça büyük bir öneme sahiptir. Mesleği yapmak isteyen kişilerin, çok iyi düşünmesi gerekir.

   Yönetici Asistanı Maaşı Ne Kadardır?

Oldukça fazla tercih edilmeye başlanan yönetici asistanlığının maaşları, kuruma göre farklılık göstermektedir. Bu açıdan bakıldığında üst düzey bir iş yerinde çalışan kişinin aldığı maaş ile orta düzey bir iş yerinde çalışan kişinin aldığı maaş farklı olur. Buna bağlı olarak yönetici asistanı maaşları farklılık göstermektedir.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}