Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2023-04-03T11:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi Nedir?

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi Nedir?


Bugünkü yazımızda sizlerle, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi hakkında bilgiler vereceğiz. Aramızda yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini bilmeyenlerimiz olabilir. Oysa bu konu işe alım yapacak firmalar için son derece önemli. Sadece işverenlerin değil her düzeydeki insan kaynakları görevlisinin de bilmesi gerekli. Biliyorsunuz, firmaların günümüz şartlarında üstüne düştüğü bölümlerden birisi de insan kaynaklarıdır. Çünkü işe alım süreçlerinin doğru yönetilmesi doğru personel seçimi demektir. Elbette her işveren işe uygun bir adayla çalışmak ister. Yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini öğrenmek bu sebeple mühimdir. Bugün sizinle, alınması gereken yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimini konuşacağız. İlk aşamada “yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi nedir?” sorusu ile başlayalım. “Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin faydaları nelerdir?” sorumuza da ayrıca yanıt bulalım. Ayrıyeten size sevineceğiniz bir haberim var. Bu yazıda “yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi nereden alınmalı?” ve “online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi” başlıklarına da değineceğiz.

Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri mülakat esnasında klasik olmayan soruların sorulduğu bir yöntemdir. Nasıl mı? İş görüşmesinde sorulan soruları düşünmenizi istiyorum sizden. Neler sorulabileceğini tahmin ediyorsunuz öyle değil mi? Genelde insan kaynakları personelleri adayların tecrübelerini veya eğitim durumunu sorarlar. Aklınıza ilk anda gelen soruların büyük çoğunluğu klasikleşmiş mülakat sorularıdır. Bir İK personeli klasik soru sormaması gereken mülakatlarda yetkinliğe yönelik sorular sormalıdır. Peki yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi nedir? Personelin yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini öğrenmesini sağlayan bir eğitimdir. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi, yetkinlik bazlı bir mülakatı esas alır. Mülakatta ne tür sorular sormanız gerektiğini öğrenirsiniz. Bu sayede adayın öz geçmişinde zaten yer alan bilgilerinden daha fazla bilgiye erişmiş olursunuz. İK personeli aldığı yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi ile adayın yetkinliğini ölçücü sorular sorabilir. Bir İK personeli işe alım esnasında soracağı etkin sorularla verimli bir değerlendirme gerçekleştirir. Soruların niteliği nedir ve nasıl çeşitlendirilebilir? İşte bunların cevapları yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin içeriğini oluşturmaktadır. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin kapsamında işe alım süreçleri yatmaktadır. Bu eğitimle sadece soracağınız soruları değil, sürecin tüm yönleriyle işleyişini öğrenmiş olursunuz. Çünkü yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin kapsamı geniştir. Adayın değerlendirilmesinden seçim sürecine kadar geniş bir konuyu ele almaktadır.

Şimdiye kadar işe alacak taraf gözünden baktık. Ancak durum tam tersi de olabilir. İşe alınacak olan taraf da siz olabilirsiniz. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimini almanız sizin için de faydalı olacaktır. Size sorulacak soruları öğrenmek ve cevaplarınızı hazırlamak istemez misiniz? Kendinizi "yetkin" kılmanın yolu bu eğitimde saklı.

 

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

İsterseniz işveren olun isterseniz de işe kabul edilen. Her iki durumda da işe alım sürecini doğru geçirmeniz gerekir. Doğru ilerleyen ve faydalı bir sonuç elde edilen mülakat yapmayı kim istemez ki? Son dönemde tercih edilen yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini bilmeniz gerekiyor. Bu teknikleri bilmenin yolu yetkinlik bazlı mülakat teknikleri Eğitiminden geçiyor. Unutmayın, doğru bilgiye doğru bir kaynaktan ulaşabilirsiniz. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin içeriğinden az önce bahsettik. Peki ya size kazandıracağı faydaları neler? Hadi, onlara da göz atalım.

Şayet bir işveren veya İK personeli iseniz işe alacağınız adayları doğru tanımanız önemli. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi bu noktada devreye giriyor. Aldığınız eğitim sayesinde adaya etkin sorular iletebilirsiniz. Böylelikle başvuran adayın niteliklerini tanıma fırsatı yakalarsınız. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri Eğitiminde öğreneceğiniz soru çeşitleri o kadar çok ki! Sektöre göre değişkenlik gösteren soru tarzlarına hâkim olabilirsiniz. Kendi sektörünüze ilişkin doğru soruları bulabilirsiniz. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi ile adayın yetkinlikleri doğru bir değerlendirme süzgecine alınır. Çünkü yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi işe alım sürecini bir bütün olarak size öğretir. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri Eğitiminde iş için gerekli olan yetkinlikleri saptarsınız. Bu sayede çizeceğiniz yetkinlik çerçevesi size kolaylık sağlar. İşe başvuran adayların işe uygunluğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Bir İK personeli olarak adayı daha objektif bilgilerle değerlendirebilirsiniz.

Diyelim ki iş arama sürecinde olan bir bireysiniz. Ya da kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsunuz. Gelişimin her yaşta ve artık her ortamda gerçekleştiğini biliyorsunuz. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi mülakata girecek adaylar için de son derece faydalı. Hele ki mülakat yetkinlik bazlı ise. Çünkü yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminde mülakat sürecinin nasıl ilerlediğini öğrenirsiniz. Gelebilecek soruları önceden tahmin edebilirsiniz. Hatta bunlar üzerine çalışarak, cevaplarınız hakkında araştırma yapabilirsiniz. Öyleyse size fayda sağlayacak yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimini nereden mi almalısınız? Birlikte bakalım.

 

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi Nereden Alınmalı?

İş yaşantısı rekabete dayalıdır. Mühim olan bu rekabette bir adım öne çıkabilmektir. Firmalar ve firma personelleri kendi aralarında rekabet halindedir. İşe alım konusunda fark yaratmak sizin elinizde. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi almak sizi rakiplerinizden öne çıkarmakla kalmaz. İşinizi daha verimli yapmanıza yardımcı olur. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi, yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kursunda alınmalıdır. Doğru bilginin kaynağının önemini vurgulamıştık. Bu yüzden yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimini alacağınız kursun niteliği de oldukça önemli. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri kursu birebir veya online şekilde verilebiliyor. Bu noktada size kaliteli bir eğitim süreci geçireceğiniz bir enstitü önersem? Boğaziçi Enstitüsü’nde verilen yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi size donanımlı bir eğitim vaat ediyor. Aklınızda online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimine ilişkin sorular varsa aşağıdaki paragrafı okumalısınız.

 

Online Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

Günümüz şartlarında her birimiz kolaylıkla erişebileceğimiz eğitimlerle kendimizi geliştirmek isteriz. İş hayatımıza yetkinlik kazandırmak bizim elimizde. Yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Öğrenebileceğiniz online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi tabii ki mevcut. Boğaziçi Enstitüsü’nde alacağınız online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi kursu rahat bir eğitim süreci için var.

Her geçen gün sayıları artmakta olan online eğitim platformları arasında hangisini tercih etmelisiniz? Güvenilir ve nitelik bir enstitü kurtarıcınız olabilir. Aynı zamanda eğitim kadrosunun da uzman olmasını istersiniz. Elbette en önemlisi derslerden alacağınız verim ve keyiftir. Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu sayesinde istediğiniz kriterde bir eğitime erişebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızın olduğu herhangi bir yerde olmanız yeterli. İnternet erişimini yapabildiğiniz herhangi bir cihaz da sizi eğitime bağlar. Boğaziçi Enstitüsü’nde, zaman ve mekân kısıtlamanız olmadan alacağınız eğitim sayesinde kariyer basamağınızda yukarı çıkabilirsiniz. Dersleri tekrar işleyebilir, takıldığınız noktalarda destek alabilirsiniz. Online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi sonucunda bir sertifika elde etmek attığınız adımın nişanesi olabilir. Bu eğitim sonucunda yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi Sertifikası sizin olur. Boğaziçi Enstitüsü sertifikaları üniversite onaylı sertifikalardır. Uluslararası geçerliliği bulunduğunu da belirtmek isteriz.

Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin içeriğini ve kapsamını öğrendik. Yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitiminin yararları konusunda da bilgilendik. Şimdi sıra son aşamada. Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformu aracılığı ile bu eğitime ulaşabilirsiniz. Online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi sonucunda alacağınız belgeler bunlar. İşte aşağıda!

 • Boğaziçi Enstitüsü online yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi bitirme sertifikası
 • Üniversite onaylı yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi Bitirme Belgesi
 • Uluslararası akredite olan İngilizce yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi bitirme belgesi

Çıkacağınız basamakları artırmak sizin elinizde. Yapmanız gereken şey Boğaziçi Enstitüsü online eğitim platformuna göz gezdirmek. Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi konusunda bilginizi artırabilirsiniz. Aynı zamanda eğitime de erişebilirsiniz. Basamakları çıkmaya hevesli olduğunuzu biliyorum. Bu yüzden size ilgili eğitimlerin bir listesini hazırladım. İlginizi çeken eğitime tıklayarak eğitim sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?