İş Kurmak İsteyenlere Yenilikçi İş Fikirleri
2020

İş Kurmak İsteyenlere Yenilikçi İş Fikirleri


Dünyadaki mevcut durumu biliyorsunuz. Global çapta bir pandemi dalgası ile karşı karşıya bütün dünya. Bu aşamada çalıştığınız kurum işinize son verdi.  İş bulmakta zorlanıyorsunuz. Yeni bir iş ararken aynı zamanda yeni iş kurmak kendi işinizi yapmak içinde bazı planlarınız var.  Ancak ne yapacağınıza henüz karar vermediniz. İş kurma konusunda acele ile karar vermemek gerekiyor. Zira zor bir süreç.  Belki bütçeniz sınırlı. Oldukça stratejik düşünmelisiniz. Ki birikiminizi yatıracağınız iş modeli kısa süre içinde gelir sağlamaya başlasın. Aksi halde ciddi sorunlar yaşayabileceğinizi düşünüyorsunuz.

Siz ve aile bireylerinin yeme – içme ihtiyaçları, ev kirası, telefon, elektrik, su faturası tüm bunlar için gelir getiren bir vasıtanız olmalı. Zira işsiz kalmışta olsanız ihtiyaçlar devam ediyor ve giderleri karşılamak durumundasınız. Kısaca bir an önce ya yeni bir iş bulmalı veya kendi iş modelinizi oluşturmalısınız. Bu makale karar verme aşamasında bakış açınızı değiştirerek aklınıza gelmeyen, yada hiç bilmediğiniz farklı iş modelleri  konusunda size destek amacıyla hazırlandı.  

 

Yeni Mesleki Kurslara Katılın

Evet pandemi sebebiyle işinizi kaybettiniz. Ancak bu sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil. Dahası üzülmek, köşenize çekilip tükenmişlik hali içine girmek kesinlikle çözüm olmayacak. Bu konudan üzülme payı çıkarmakla sadece kendinizi yıpratmış ve hata yapmış olursunuz. Sakin ve soğukkanlı olmak durumundasınız. Böylece daha akılcı düşünebilirsiniz. Mevcut işinizi kaybetmeniz sizin için yepyeni bir kariyer yolculuğunun başlangıcı olabilir. Bilemezsiniz. Ancak bu makaleyi okuyorsanız teknolojinin her alanda çok fazla ilerlediğinin farkındasınız demektir. Bu şu demek. Bir işten ayrıldıysanız yepyeni bir iş kolu için eğitim alıp yeni bir meslek edinebilirsiniz.

Hayır zor değil. Bu zorluk eskidendi.  Zira teknoloji eğitimede yansıdı. ŞimdiUzaktan Eğitim Kurumlarıvar.  Yüzlerce farklı iş modeli için hazırlanmış eğitimler veSertifika Programlarıvar. Üstelik Uzaktan Eğitim Ücretleri çok uygun fiyatlarla sunuluyor. İşte size imkân. Üstelik bu eğitimlere katılmak için bir başka şehre gitmek zorunda değilsiniz. Evinizin konforlu rahatlığında internet üzerinden katılım gösterip devam edeceğiniz eğitimlerle birkaç ay  içinde herhangi bir meslek kolunda sertifika alıp farklı bir sektörde iş hayatınıza devam edebilirsiniz. Geçmişte muhasebecilik yaparken bu gün Sosyal Medya Uzmanı olarak çalışmak sizede şaşırtıcı geliyormu? İşte teknoloji böyle bir nimet.

 

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Yukarıda yeni mesleki kurslardan bahsettik. Günümüzde bu tür kursların sayısı belki binleri geçmiştir. Zira gerek şirketlerin gerekse bireysel olarak insanların ihtiyaçlarıda sürekli büyüyen teknoloji ile doğru orantılı olarak artıyor. Bundan çok uzun yıllar önce e ticaret yoktu. Ticaret yüzyüze yapılıyor, müşteri satın almak istediği ürün için mutlaka mağazaya gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi öyle değil. Artık oturduğunuz yerden alışveriş yapabiliryosunuz. Bu durumda her bir firma için e-ticaret sitesi yaptırma, müşteriler içinse pandemi döneminde evden çıkmadan alışveriş yapmalarına imkân sağlayan bir bilgisayar ve internet ihtiyacı çıkıyor ortaya. Oysa geçmişte böyle ihtiyaçlar yoktu.

Teknoloji kaynaklı bu ihtiyaçlar karşısında bu ihtiyaçları karşılayacak yepyeni iş modelleride çıktı ortaya. Dolayısı ile mutlaka bu imkânlardan faydalanmak ve yeni bir öğrenerek ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere iş hayatınızı farklı bir yönde sürdürebilirsiniz. Bu mümkün. Tek yapmanız gereken sertifika programlarını incelemek ve başvurunuzu gerçekleştirmek.

Uzaktan Eğitim Sertifika Programlarıile alabileceğiniz başlıca eğitimleri şöyle sıralayabiliriz;

 

Dijital Pazarlama Eğitimi

Klasik pazarlama günümüz teknolojileri vasıtası ile artık Dijital Pazarlama olarak yürürlüğe girdi. Uzun yıllar önce SEO, SEM, PPC, Sosyal Medya, Google AdWords gibi pazarlama terimlerinin adı bile anılmazken artık sıradan ve alışıla gelmiş materyaller olarak toplum hayatına çoktan entegre oldular bile. Hemen hemen tüm şirketler pazarlamayı artık bu şekilde kullanıyor, bu pazarlama modelini bilen bir ekiple çalışıyor.  

Boğaziçi Enstitüsü Uzaktan Eğitim Kurumu bünyesinde alacağınız Dijital Pazarlama Eğitimi ve sonrasında alacağınız sertifika ile Dijital Pazarlama Uzmanı olarak görev yapabilirsiniz.

 

SEO Uzmanlığı Eğitimi

İşte teknoloji odaklı ve geleceğin meslekleri arasında yer alan yepyeni bir iş modeli daha.  SEO Eğitimi alarak edineceğiniz SEO Uzmanlığı vesilesi ile şirketlerde yüksek maaşlarla işe başlayabileceğiniz gibi kendi SEO Ajansınızıda kurabilirsiniz. SEO nun amacı web sitelerini arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirmek ve gerek içerik gerek donanım olarak kaliteli seviyelere taşımak. Tüm firma sahipleri kendi alanlarında web sitelerinin arama motorlarında iyi seviyelerde olmasını istiyor. Bu hizmeti sağlamak bir SEO Uzmanı olara sizin işiniz olacak.

Sektörün önde gelen Uzaktan Eğitim Kurumu oyuncularından biri olan Boğaziçi Enstitüsü tarafında alacağınız sertifikalı SEO Uzmanlığı Eğitimi sonrası herhangi bir firmada SEO Uzmanı olarak işe başlamanız mümkün. Yada yukarıda belirttiğimiz gibi bir girişimcilik örneği gösterip kendi SEO Ajansınızı kurabilirsiniz.  

 

Web Tasarım Eğitimi

Artık net olarak biliyorsunuz mevcut firmalarla birlikte sürekli yeni firmalar açılıyor. Gerek mevcut olanlar gerekse yeni firmalar açısından bakıldığında web tasarıma ihtiyaç duyan onbinlerce şirket olduğunu farkedeceksiniz.  Dahası kişisel olarakta web sitesi yaptırmak isteyenler var. Zira artık bu bir ihtiyaç. Web Tasarım Eğitimi gelen talepler doğrultusunda kişisel yada kurumsal siteler yapmak isteyenlere yönelik, tasarım ve web yazılım tekniklerinin etkili bir şekilde kullanılmasını amaçlayan bir eğitimdir.

Boğaziçi Enstitüsü ‘nün sunduğu Web Tasarım Eğitimi ‘ni başarıyla tamamlayıp sertifikanızı aldığınız takdirde, ajanslarda web tasarım uzmanı olarak görev yapabileceğiniz gibi kendi web tasarım şirketinizide kurabilirsiniz. Böylece sizin için yepyeni bir kariyer yolculuğu başlamış olacak.


Buraya kadar yazdıklarımızın haricinde diğer tüm Eğitim ve Sertifika Programları ‘nı incelemek için tıklayınız »


 

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  BOĞAZİÇİ ENSTİTÜ :{{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}