Acele et! İş fırsatı sunan üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!
2022-05-24T14:00
online-egitimler-bogazici-enstitusu
Yabancı Dil Eğitimi Sertifikası ve Faydaları

Yabancı Dil Eğitimi Sertifikası ve Faydaları


“Her lisan bir insan” düsturu, tam manasıyla yerinde bir sözdür. Farklı dillere hâkim olmak, daha fazla insanla iletişim halinde olmanın ve o dil ile yazılmış kaynakların anlaşılabilmesi için büyük yarar sağlamaktadır. Yabancı dil eğitimi sertifikası faydaları ile her alanda, büyük avantajlar sunmaktadır.

Özellikle öğrenilen dile ihtiyaç duyulan alanlarda, o dile hâkim olan kişinin her zaman bir adım önde olmasını sağlamaktadır. Ancak anlık olarak bir gereksinim bulunmamasına rağmen, özel sektör ve kamu kuruluşları istihdamlarında özellikle bazı diller başta olmak üzere yabancı lisan bilen kişilerin tercih sebebi olduklarını sıklıkla belirtirler.

Mesleki Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yabancı Dil Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Online ve örgün eğitim veren kurumlardan alacağınız eğitimi başarıyla tamamlamanız durumunda, yabancı dil sertifikası alabilirsiniz. Boğaziçi Enstitüsü olarak başta İngilizce ve Almanca olmak üzere, farklı birçok dilde eğitim vermekte ve başarılı olan öğrencililerimize, sertifika imkânı sunmaktayız.

Kurumumuz ister uzaktan eğitim ve ister örgün eğitim olsun, eğitimin sonunda başarı sağlayan öğrencilerine toplam iki sertifikayı birlikte vermektedir. Bunlardan birincisi yurtiçinde geçerli olan Boğaziçi Enstitüsü sertifikası, ikincisi ise uluslararası geçerlilik sahibi olan ICSE onaylı sertifikadır. ICSE sertifikası ile yurtdışında, yetkinliğinizin belgelenmesini sağlamaktayız.

İşlerinden ya da farklı nedenlerle yüz yüze eğitime katılma fırsatı olmayanların alacağı uzaktan eğitim sertifikası, yüz yüze eğitim sertifikasının sunduğu avantajları sunmakta olup arasında hiçbir fark yoktur.

Yabancı Dil Sertifikası ve Yabancı Dil Bilmenin Faydaları

Hem dil bilmek ve hem de bildiğiniz dil için bunu tescil eden bir belge sahibi olmanın, farklı birçok avantajı bulunmaktadır. Kurumumuz, farklı seviyelerde dil eğitimi vermektedir. Aldığınız eğitim seviyesine göre, kendinize hayat boyunca değişik birçok fayda sağlayabilirsiniz. Bunlardan bazılarının, şunlar olduğunu söyleyebiliriz.

Daha İyi İletişim

Bildiğiniz dili konuşan insanlarla, her ortamda daha iyi bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Yazılı ve sözlü olarak, sorunsuz bir şekilde karşılıklı anlaşmanız mümkün olmaktadır.

Kişisel Gelişim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazılı Kaynakları Anlama

İlgili dil ile yazılmış olan yazılı kaynakları, çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu kaynakların güncel ya da eski olması fark etmeksizin, okuduğunuz şeyi rahatlıkla anlayarak o dille yazılmış bilgi ve belgeleri okuyabilir, farklı kültürler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İş Bulmada Kolaylık ve Terfilerde Öncelik

Günümüzde işletmelerin küresel anlamda hizmet vermeye ve almaya yoğunlaşarak ithalat ve ihracat yapmaları, yabancı dil eğitimi almanın önemini ortaya koymaktadır. Bu yüzden henüz bu aşamada olmayan birçok işletme dahi, işe alımlarda yabancı dil bilen kişilerin tercih nedeni olacağını belirtmektedir. 

Yani öğreneceğiniz dil, daha hızlı ve nitelikli iş bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca o dil eğitiminden başarılı olduğunuzu gösteren bir sertifikaya sahip olmak, size daha büyük avantaj sunmaktadır. İşyeri içerisindeki terfi durumlarında da, yine yabancı dil eğitimi almış kişiler daha fazla öncelik sahibidir.

Sadece işyerinde terfiler için avantaj sahibi olmazsınız. İşyerinde farklı konumlarda doğan personel ihtiyaçlarında, sizin konumunuz yabancı dil bilmeyenlere göre daha iyi olacaktır. 

Örneğin aynı işyerinde temizlik personeli ile ofis görevlisi ihtiyacı bulunuyorsa, temizlik personeli yerine sizin ofis görevlisi olarak istihdam edilme olasılığınız çok daha yüksektir.

Yurtdışında Geçerli Sertifika

Boğaziçi Enstitüsü yabancı dil eğitimi sertifikası alan tüm öğrencilerine, aynı zamanda uluslararası geçerliliği bulunan ICSE onaylı ayrı bir sertifika daha vermektedir. Yani alacağınız iki sertifika ile hem yurtiçinde, hem de yurtdışında farklı alanlar daha fazla avantaj sahibi olabilirsiniz.

Sizde daha kendinizi daha nitelikli kılmak ve kendinize pozitif bir değer katmak için, bizimle iletişime geçerek yabancı dil kursu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online Eğitim. Boğaziçi Enstitüsü.

Yazı Değerlendirmesi : 0 Puan
Toplam : 0 Yorum

 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
 • %0
0

  Yazı Puanı

  Yazı Değerlendirmesi : 0
  Toplam : 0 Yorum

  • %0
  • %0
  • %0
  • %0
  • %0

  Yorumlar

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü :{{yrm.cevap}}
  Yorum & Oylama Ekle

  • Bu yazıyı beğendiniz mi?